نجات کشتی کانتینری در لنگرگاه عسلویه

مدیر اداره بندر و دریانوردی عسلویه از نجات کشتی حامل ۴۷ کانتینر مسیر بندر عباس-خرمشهر در آب های عسلویه خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، عمران مرادپور در تشریح این خبر اظهار کرد: کشتی کانتینربر در ساعت ۱۲ روز گذشته در لنگرگاه عسلویه لنگر کرده بود که در ساعت ۱۷ و ۱۵ دقیقه فرمانده واحد اعلام کرد به دلیل شرایط بد جوی لنگر کشتی بریده شده و لنگر دوم هم ندارند.

وی بیان کرد: با قرار گرفتن این شناور در شرایط اضطراری و همچنین وجود نقص فنی در موتور کشتی تصمیم بر این شد تا کشتی مضطر هر چه سریع تر به محل امن و حوضچه انتقال داده شود.

مدیر اداره بندر و دریانوردی عسلویه ادامه داد: پس از هماهنگی صورت گرفته با معاون عملیات دریایی پایانه ها و مخازن پتروشیمی، قرار شد که شناور یاد شده با اسکورت ۲ یدک کش جهت پهلوگیری به سمت حوضچه دوم در حال احداث پتروشیمی منتقل شود.

به گفته مرادپور؛ در ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه کشتی به سمت موقعیت در نظر گرفته شده حرکت داده شد و در ساعت ۱۸ و ۴۵ دقیقه نیز یدک کش های عسلویه ۲ و نیمروز جهت همکاری با این واحد از اسکله جدا شدند.

مدیر اداره بندر و دریانوردی عسلویه یادآور شد: در ادامه نیز جهت پهلودهی واحد مضطر به یدک کش فتح المبین اعلام شد که جهت همکاری جدا شود که این شناور یدک کش در ساعت ۱۹ و ۴۰ دقیقه از اسکله جدا شد.

مرادپور خاطرنشان کرد: در ساعت ۲۰ و ۴۰ دقیقه کشتی یاد شده با کمک یدک کش های عسلویه ۲ و نیمروز در اسکله پهلو گرفت.

 

بازنشر: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/61516

لینک کوتاه: https://seanews.ir/43192

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.