ابلاغ شاخصه‌های ایمن‌سازی بنادر در کشور

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر لزوم بروزرسانی شاخص ایمنی در بنادر کشور گفت: در چند روز آینده تازه ترین شاخص‌های ایمنی به تمامی بنادر ابلاغ می شود و از این پس بنادرهای کشور طبق این مولفه و شاخص مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، همایش تخصصی ارتقای کیفیت ارائه خدمات بندری با حضور اعضای کارگروه نظارت بر قراردادهای بندری برای اولین بار در سطح بنادر کشور در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد.

عبدلله جعفری در این همایش با بیان اینکه از سال ۲۰۲۰ بنادر معتبر دنیا برای حضور در رده‌بندی بنادر برتر علاوه بر ارزان و سریع بودن در ارائه خدمت مولفه ایمنی را هم اضافه کرده‌اند، اظهار کرد: معمولا در اکثر بنادر صاحبان کالا مسیری را برای انتقال محموله را انتخاب می‌کنند که سهل‌العبورتر، سریع‌تر و از همه مهمتر ایمن‌تر باشد.

وی مولفه ایمنی را یکی از مولفه و پارامتر اثرگذار مهم در رده‌بندی بنادر برتر در دنیا دانست و گفت: صاحبان کشتی، کالا و همه آحاد ذیربط در خطوط کشتیرانی فقط به دنبال سریع رسیدن کالا مدنظر نبوده و مولفه ایمنی را هم بسیار اثرگذار می‌دانند که باید به آن توجه شود.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر لزوم توجه به ایمنی در عملیات بندری در بنادر کشور بیان کرد: مدیریت ایمنی بهداشت و محیط زیست سازمان به عنوان مدیریت تخصصی ناظر بر موضوعات مرتبط با مسائل ایمنی در سازمان بنادر با واحد تخصصی عملیاتی برنامه‌هایی را در دست اقدام دارد که خروجی آن ایمن کردن بنادر کشور است.

جعفری با اشاره به تجهیز امکانات ایمنی در بنادر کشور به منظور ایمن‌سازی بنادر افزود: ارائه و افزایش خدمات، تجهیز و بروزرسانی تجهیزات ایمنی از جمله مواردی است که منجر به ایمن‌سازی بنادر کشور می‌شود.
وی با بیان اینکه موضوعات مرتبط HSE یک تخصص تازه در دنیا است که حداکثر ۲۰ سال عمر دارد که در کشور هم یک واژه نوپا است، تصریح کرد: علیرغم اینکه واژه HSE پنج الی ۶ سال در کشور ایجاد شده ولی مسئله ایمنی در بنادر گیلان از دیرین یک‌ اصل مهم بوده و ایمن‌سازی با توجه به HSE در بنادر گیلان بیشتر شده است.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به بروزرسانی شاخص ایمنی در بنادر کشور بیان کرد: در چند روز آینده شاخص‌های معرفی شده به تمامی بنادر ابلاغ شده و از این پس بنادر کشور طبق این مولفه و شاخص مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

جعفری با تاکید بر ارتقای توان علمی و عملیاتی تیم‌های تخصصی در بنادر کشور افزود: بنادر گیلان در مقایسه با سایر صنایع کشور و سایر صنایع دارای ریسک در کشور، دارای وضعیت خوبی است که این مهم ماحصل تلاش تیم‌های جوان و نخبه جوان و عملیاتی می‌باشد.

بازنشر: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/61442

لینک کوتاه: https://seanews.ir/43006

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.