تهیه 5 استاندارد ملی مربوط به کیفیت بسته بندی، نظارت و کنترل الکترونیکی حمل و نقل کالاهای خطرناک

مدیرکل انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد، حمل‌ ونقل را پایه و زیر بنای اقتصاد دانست و گفت: حمل و نقل دریایی همیشه مورد توجه صاحبان کالا و کارگزاران حمل و نقل به عنوان ایمن‌ترین و ارزان‌ترین راه و شیوه ای مقرون به صرفه برای جابجایی کالاها از جمله کالاهای خطرناک بوده است.

به گزارش خبرنگار سی نیوز، محمد سجاد گازر در همایش تخصصی حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بنادر، بیان داشت: عدم رعایت و توجه به ایمنی و رعایت کنوانسیون ها و دستورالعمل های مربوط به کالاهای خطرناک منجر به وقوع یک فاجعه زیست محیطی بسیار مخرب می شود.

گازر از تقویت سامانه و سیستم استانداردهای کالاهای خطرناک و نظارت و اجرای آن توسط مسئولان دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی خبر داد.

وی اعلام کرد: سازمان نظام استاندارد ۵ استاندارد ملی به منظور اجرای مدیریت کیفیت، نظارت و پایش بسته‌بندی ؛ انتخاب و تعیین روش آزمون بسته‌بندی؛ شناسایی و پایش الکترونیکی کالاهای خطرناک و معین کردن الزامات حمل کانتینری کالاهای پلاستیکی را تهیه کرده است.

به گفته مدیرکل انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد، در فرآیند تدوین استانداردهای ملی از توانمندی های پژوهشگاه ها و پتانسیل و ظرفیت شورای عالی استاندارد، برای تبدیل استاندارد ملی به استاندارد اجباری استفاده شده است.

 

رویداد تخصصی

همايش تخصصی حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بنادر

تولید خبر و عکس اختصاصی: سید ابوالفضل جعفری نژاد – سی نیوز

لینک کوتاه:https://seanews.ir/42614

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.