مشارکت قزاقستان و امارات متحده عربی در حوزه نفت، گاز و انرژی دریای خزر

گروه بنادر ابوظبی قراردادی را با خط کشتیرانی ملی قزاقستان جهت تشکیل یک سرمایه گذاری مشترک برای ارائه خدمات دریایی و کشتیرانی به شرکت های فعال در حوزه نفت و گاز و انرژی در دریای خزر امضا کردند.

به گزارش سی نیوز به نقل از تین نیوز، گروه بنادر ابوظبی AD Ports Group که توسط صندوق سرمایه گذاری مستقل امارات متحده عربی حمایت می شود، قراردادی را با خط کشتیرانی ملی قزاقستان (KMTF) یا همان Kazmortransflot جهت تشکیل یک سرمایه گذاری مشترک (JV) برای ارائه خدمات دریایی و کشتیرانی به شرکت های فعال در حوزه نفت و گاز و انرژی در دریای خزر امضا کردند. ارزش پروژه هایی که از طریق این مشارکت به آنها خدمات ارائه خواهد شد ارزشی بیش از ۷۸۰ میلیون دلار دارند.

این مشارکت که ۵۱ درصد آن متعلق به گروه ابوظبی پورتز و ۴۹ درصد دیگر آن به KMTF (شرکت تابعه KazMunayGas) تعلق دارد، به شکل دهی یک شرکت خدمات لجستیکی و تدارکات دریایی در بخش انرژی حوزه دریای خزر می انجامد.

فلاح محمد الاحبابی، رئیس گروه بنادر ابوظبی گفت: “این سرمایه گذاری جدید و مشترک با KMTF، دریچه ای را به روی فرصت های عظیم در دریای خزر باز می کند که نقشی کلیدی در تولید انرژی جهانی دارد و به آن توسط بازیگران برجسته در بخش انرژی خدمات رسانی می شود.”

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.