نجات ۱۸ملوان در خلیج فارس

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: ناجیان این اداره کل در عملیات های امدادرسانی به سه شناور تجاری مسیر دبی به بندرهای گناوه و دیلم ۱۸ سرنشین آنها را از خطر غرق شدن در آب های خلیج فارس نجات دادند.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا محمد شکیبی نسب اظهار کرد: براساس پیش‌بینی هواشناسی روز گذشته با وضعیت نامساعد جوی و دریایی همراه بود طوریکه چهار مورد اعلام اضطرار به مراکز جستجو و نجات دریایی استان بوشهر انجام گرفت.

وی بیان کرد: شناورهای مضطر شامل یک فروند قایق صیادی و سه فروند موتورلنج حامل کالای تجاری هستندکه از دبی به مقصد بندرهای دیلم و گناوه در حرکت بودند.

شکیبی نسب ادامه داد: شناور تجاری مسیر دبی – دیلم که ۶ سرنشین داشت با حضور بموقع شناور ناجی از خطر غرق شدن در آب‌های خلیج فارس نجات یافتند.

وی گفت: در این عملیات در ساعت ۰۷:۳۵ طی تماس تلفنی با مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بوشهر مبنی بر آبگرفتگی موتورلنج تجاری، هماهنگی لازم صورت گرفت و بلافاصله ناجی ۸ از بندر دیر به موقعیت اعزام شد.

وی بیان کرد: ناجی ۸ در ساعت ۰۹:۳۰ به موقعیت رسید و با تحویل پمپ تخلیه اضطراری به شناور مضطر مانع از غرق شدن لنج و سرنشینان آن شد.

شکیبی نسب گفت: شناور ناجی هم اکنون در کنار موتورلنج در حالت آماده باش قرار دارد تا در صورت نیاز امدادرسانی مجدد را به شناور مضطر انجام دهد.

وی ادامه داد: در دومین عملیات نیز ۶ سرنشین لنج تجاری مسیر دبی – گناوه از خطر غرق نجات یافتند.

شکیبی نسب اظهار کرد: موتورلنج باری در منطقه خطر خیز مطاف ساعت ۰۶:۰۰ صبح غرق شد که هر ۶ نفر خدمه موتورلنج توسط لنج صیادی از درون قایق‌ بادی (لایف رافت) نجات یافتند.

وی بیان کرد: شناور ناجی ۱۸ که ساعت ۱۲ و ۴۵ دقیقه به سوی موقعیت اعزام شده بود، در ساعت ۱۴ اعلام کرد نجات‌یافتگان را تحویل گرفته و به بندر عامری رسانده است.

شکیبی نسب گفت: در سومین عملیات نیز ۶ سرنشین شناور تجاری مسیر دبی- گناوه از خطر قطعی غرق و مرگ در آب های خلیج فارس نجات یافتند.

وی اظهار کرد: یک فروند موتورلنج باری در ساعت ۱۳ اعلام اضطرار کرده که ناجی ۲۰ به موقعیت اعزام، ناجی در ساعت ۱۵:۰۰ به موقعیت رسید و نفرات را از درون جان‌پناه نجات داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.