حمل کالا از بندر امام در اولویت شرکت های حمل و نقل

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: در حال حاضر وضعیت ورود و خروج ناوگان حمل و نقل جاده‌ای برای جابجایی کالاهای اساسی از بندر امام خمینی بالاتر از متوسط سالانه است.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، حمیدرضا شهرکی ثانوی در جلسه بررسی تسریع روند جابجایی کالاهای اساسی از بندر امام خمینی در ماهشهر، اظهار کرد: در حال حاضر میزان ورود و خروج ناوگان حمل و نقل جاده‌ای برای جابجایی کالاهای اساسی از بندر امام خمینی بالاتر از متوسط سالانه است.

وی افزود: در این راستا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در دو مرحله از طریق سامانه پیامکی فراخوانی را به رانندگان فله‌بر سراسر کشور برای جابجایی کالاهای اساسی از بندر امام ارسال کرده است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: پیگیر تخصیص سوخت کافی، وتامین روغن و لاستیک برای رانندگان به ویژه در بخش حمل کالاهای اساسی از مبادی بنادر کشور هستیم.

شهرکی ثانوی بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته، کرایه حمل توسط صاحبان کالاهای دولتی به رانندگان تا ۲۵ آبان بصورت کامل تسویه شده است.

وی با اشاره به خط آزاد اعلان بار کالاهای پشتیبانی امور دام در بندر امام خمینی گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از ۳۷ شرکت سراسری و بزرگ مقایس برخوردار است و برای بهره مندی از ظرفیت شرکت‌های خرد، اولین مجوز فعالیت کنسرسیوم حمل و نقل کالای جاده‌ای کشور در استان خوزستان صادر شد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: در این کنسرسیوم بیش از ۷۰ شرکت حمل و نقل کالا با یکدیگر همکاری و فعالیت دارند.

شهرکی ثانوی بیان کرد: می‌توان از ظرفیت این کنسرسیوم نیز در مناقصات حمل برای جابجایی کالاهای اساسی از بندر امام خمینی استفاده کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.