«بالگردهای هجومی دریایی» برای نخستین‌بار رونمایی می‌شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش از رونمایی بالگردهای هجومی ‌دریایی و پهپادهای دریایی با برد بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در نشست خبری روز نیروی دریایی ارتش، اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بر اساس آنچه در دوران هشت سال دفاع مقدس آموخته است امروز در همه حوزه‌ها حرف‌های جدیدی در منطقه به ویژه حوزه بین‌المللی برای گفتن دارد.

وی با بیان اینکه امروز تمام شناورهای جمهوری اسلامی ایران در تمام دنیا تحت اسکورت قرار می‌گیرند و ناوگروه‌های رزمی ما در همه پهنه‌های دریاها فعالیت دارند، افزود: امروز سه فرماندهی اقیانوسی ما شامل فرماندهی اقیانوس هند، فرماندهی اقیانوس اطلس و فرماندهی اقیانوسی آرام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال انجام وظیفه هستند و ناوگروه‌های رزمی ما برای امنیت کشتیرانی و منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حال اجرای ماموریت محوله‌اند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در خصوص دستاوردهای جدید این نیرو نیز، عنوان کرد: نیروی دریایی با توجه به توان علمی و تحقیقاتی که در حوزه ساخت انواع تسلیحات راهبردی در سطح، زیر سطح و اثر سطح دارد، امروز به دستاوردهای مهمی دست یافته است.

امیر ایرانی گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان خدوم نیروی دریایی دستاوردهای مختلفی به دست آمده که به زودی از آن‌ها رونمایی می‌کنیم. از آن جمله می‌توان به رونمایی از بالگردهای هجومی دریایی برای اولین بار و پهپادهای دریایی با شعاع پروازی بیش از دو هزار کیلومتر اشاره کرد.

وی اظهار داشت: امروز نیروی دریایی ارتش در دوره سازندگی گام برمی‌دارد و در همه حوزه‌های منطقه و بین‌الملل فعالیت دارد؛ در حوزه ساخت انواع شناورها، تجهیزات و پرنده‌ها حرف داریم و توان خود را در دریا به نمایش گذاشته‌ایم و امنیت شاهراه تجاری دریایی کشور را حفظ کرده‌ایم.

رزمایش مرکب در دریای عمان و اقیانوس هند برگزار خواهد شد

امیر دریادار ایرانی عنوان کرد: این توان را داریم که صدها پهپاد را همزمان به پرواز درآوریم. در چند ماه آینده، اجرای رزمایش مرکب را در دستور کار داریم که در منطقه شمال اقیانوس هند با حضور بیشتر کشورهای عضو تفاهم‌نامه‌های دو یا چندجانبه هستند، اجرا خواهیم کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره ماموریت ناوگروه۸۶ این نیرو گفت: ناوگروه ما برای تامین امنیت کشتیرانی در تنگه مالاگا ماموریت دارد. ما اکنون در اقیانوس آرام حضور داشته و آمادگی حضور در همه اقیانوس‌ها را داریم.

دریادار ایرانی در واکنش به اعلام خبر استفاده از شناورهای بدون سرنشین از سوی آمریکا، خاطرنشان کرد: این شناورهای بدون سرنشین (شهپاد) ایمنی دریانوردی را به خطر انداخته‌اند و ما پیش از این، شناورها را جمع کردیم و چون آمریکا تضمین داد که این شناورها را جمع کند، آنها را بازگرداندیم ولی اگر دوباره این اتفاق بیفتد، باز هم آن را جمع می‌کنیم چون این شناورها خطری برای کشتی‌های تجاری و نفتکش هستند.

وی خاطرنشان کرد: دشمن سعی داشت منطقه شمال اقیانوس هند و کانال سوئز را امنیتی کند و مرکز امنیتی منطقه در چابهار برای تامین امنیت دریایی ایجاد شد تا کشورهای عضو آیونز و سایر کشورها که مایل باشند، برای تامین امنیت منطقه حضور داشته باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.