هواشناسی مازندران فعالیت دریایی در خزر را ناامن اعلام کرد

هواشناسی مازندران با اعلام وضعیت هشدار سطح زرد، هرگونه فعالیت دریایی در آب‌های ساحلی این استان را از بعد از ظهر امروز چهارشنبه تا اواخر وقت روز پنجشنبه ناامن اعلام کرده است.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، هواشناسی مازندران اعلام کرد که با شمالی شدن جریانات جوی، دریای خزر از بعداز ظهر امروز چهارشنبه تا اواخر وقت روز پنجشنبه با وزش باد نسبتا شدید تا شدید مواج است و برای فعالیت دریایی ناامن می‌شود.

هواشناسی مازندران اعلام کرد که سامانه ناپایدار جوی مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بیشینه سرعت وزش باد در مناطق نزدیک ساحل تا ۹ و در مناطق دور از ساحل نیز تا ۱۱ متر برثانیه از شمال و شمال غربی و بیشینه ارتفاع موج نیز در نزدیک ساحل تا یک و در مناطق دور از ساحل نیز تا ۱.۶ متر می شود و برای فعالیت های دریایی مناسب نخواهد بود.

هواشناسی مازندران هشدار داد که این وضعیت جوی دریایی علاوه بر احتمال غرق شدن قایق های تفریحی و شناورهای سبک، باعث پاره شدن تورهای صیادی بویژه تورهای صید پره و ایجاد خطر برای فعالیت های صیادی خواهد شد.

در این اخطاریه به مسافران و علاقه‌مندان به دریا توصیه شده است در طی این مدت از فعالیت‌های تفریحی خودداری کنند و صیادان و فعالان حوزه شیلات نیز از حضور در دریا بپرهیزند.

مازندران حدود ۴۸۰ کیلومتر از سواحل جنوبی دریای خزر را در اختیار دارد که بیشترین میزان در میان سه استان شمالی است.

هواشناس شرایط جوی امروز مازندران را براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، صاف تا نیمه ابری و از عصر با افزایش ابر، وزش باد و بویژه در مناطق غربی با احتمال رگبار خفیف و پراکنده باران پیش بینی کرده است.

شرایط جوی مازندران در روز پنجشنبه نیمه ابری همراه با کاهش نسبی دما، گاهی با افزایش ابر و در ارتفاعات با احتمال رگبار پراکنده باران و در روز جمعه نیز صاف تا نیمه ابری و از شب در ارتفاعات با وزش باد پیش بینی شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.