برگزاری موفق مانور فرود اضطراری هواپیما روی دریا در بندر بوشهر

مانور جستجو و نجات دریایی در مقیاس بزرگ با سناریوی فرود اضطراری هواپیما بر روی دریا با موفقیت در بندر بوشهر برگزار شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در تشریح این خبر اظهار داشت: این مانور در چهار بخش جستجو و نجات دریایی و هوایی، تخلیه اضطراری، مقابله با آلودگی دریایی و ارائه خدمات پزشکی برگزار شد.

به گفته محمد شکیبی نسب، براساس سناریو مانور هواپیمایی مسافربری از شیراز به مقصد قطر تصمیم به فرود اضطراری در فرودگاه بوشهر کرده بود که به دلیل شدت اشکال در سیستم پروازی به صورت اضطراری روی دریا می‌نشیند.

وی ادامه داد: با اعلام شرایط به مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی ۱۰۰ نفر از مسافران هواپیما بر اثر آسیب دیدگی هواپیما روی آب شناور می‌شوند که از این شما تنها ۵۰ نفر ملبس به جلیقه نجات بودند.

شکیبی نسب افزود: با ادامه سناریوهای از پیش تعریف شده به کمک شناورهای حاضر در مانور عملیات نجات مسافران با موفقیت انجام شد.

به گفته وی، با توجه به میزان سوخت موجود در هواپیما و احتمال حریق، تیم‌های واکنش سریع و اطفاء حریق فوری به محل وقوع حادثه اعزام و با کمک پهباد محل دقیق وقوع حادثه به تیم‌های واکنش سریع اطلاع رسانی شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر یادآور شد: در بخش مقابله با آلودگی نیز با توجه به نشست چهار هزار لیتر سوخت هواپیما به دریا، تیم‌های مقابله با آلودگی دریایی عملیات پاک سازی را با موفقیت به سرانجام رساندند.

شکیبی نسب خاطر نشان کرد: در برگزاری مانور جستجو و نجات دریایی مقیاس بزرگ در بندر بوشهر علاوه بر اداره کل بنادر و دریانوردی دستگاه‌هایی همچون اورژانس، اداره کل فرودگاه‌ها، هلال احمر، دریابانی و هواشناسی استان بوشهر مشارکت داشتند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.