تسهیل ترانزیت کالا با اتصال جزیره قشم به بندر عباس

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه پروژه احداث پل خلیج فارس و اتصال جزیره قشم به سرزمین اصلی و بندر عباس به عنوان یکی از مطالبات مردم منطقه با مشکل تامین منابع مالی مواجه است گفت: مقرر شد جلسه در خصوص با حضور مسئولان مربوطه در کمیسیون عمران برگزار و شیوه تامین مالی آن مورد بررسی قرار بگیرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از  تین نیوز،عبدالجلال ایری در تشریح نظارت میدانی اعضای کمیسیون عمران مجلس از پروژه های عمرانی جزیره قشم، گفت: بازدید از محل احداث پل خلیج فارس به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم منطقه برنامه نظارتی دیگر اعضای کمیسیون عمران مجلس بود. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مسؤلان استان و شهرستان اعتقاد دارند اجرای این پروژه برای قشم نیاز جدی بوده تا آرزوی چندین ساله مردم مبنی بر دسترسی آسان و سریع به سرزمین اصلی برآورده شود.

وی ادامه داد: طبق گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم مشکل فعلی این پروژه هم اکنون منابع مالی بوده که برای حل این موضوع، مدل های مختلفی تعریف شده است. از طرفی طبق گفته وی و براساس طراحی های جدید قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) که پیمانکار پروژه است، مسیر جدید خودرویی و ریل قطار باز تعریف شده و بخش احداث پل خلیج فارس از مجموعه شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس منفک شده است تا با 300 میلیون یورو اعتبار اجرایی شود.

وی با اشاره به تاثیر مثبت احداث پل خلیج فارس بر ترانزیت کالا، ادامه داد: مسئولان منطقه ای معتقدند با ساخت این پل و ایجاد اتصال جزیره به بندرعباس از طریق زمینی، وضعیت صنعتی، اقتصادی، عمرانی و گردشگری جزیره قشم متحول و موجب افزایش جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و در نهایت ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای ساکنین محلی و بومیان خواهد شد از این رو درخواست مسئولان محلی و استانی از اعضای کمیسیون عمران لحاظ شدن این پروژه در بودجه سال آتی است تا عملیات اجرایی آن با سرعت آغاز شود که مقرر شد این موضوع در جلسه ای با حضور مسئولان مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.