توسعه سواحل مکران اقتصاد ایران را متحول می‌کند

رییس کمیته حمل‌ونقل مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه توسعه سواحل مکران می‌تواند اقتصاد ایران را متحول کند، گفت: تبدیل سواحل مکران به قطب اقتصاد کشور نیازمند نگاه و توجه ویژه دولت، حاکمیت و بخش خصوصی است.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،عادل نجف‌زاده در مورد ضرورت توسعه سواحل مکران و بهبود اقتصاد کشور با بهره‌مندی از ظرفیت‌های حمل‌ونقل دریایی این سواحل، اظهار داشت: باید بدانیم اگر رهبری نسبت به یک مسئله نظیر سواحل مکران حساسیت به خرج می‌دهد و توسعه سواحل مکران را یک راهبرد می‌داند به طور قطع تمامی جوانب آن نظیر ابعاد اقتصادی و اجتماعی دیده شده است و می‌تواند برای بهبود وضعیت کشور، گره‌گشا باشد.

به گفته وی، سواحل مکران دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است و از نظر جغرافیایی و منطقه‌ای ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد به طور حتم اگر شاهد توسعه سواحل مکران از نظر حمل‌ونقل دریایی با ایجاد بنادر، اسکله‌ها،‌ شناورها و…باشیم اقتصاد ایران را متحول خواهد کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه از اقتصاد مرزی ایران بهره بسیار کمی در اقتصاد کلان کشور برده‌ایم، عنوان کرد: ایران در تمامی نقاط خود دارای مرز استراتژیک است و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه سواحل مکران، ضرورت دارد یک تیم راهبری که از قدرت اجرایی بالایی نیز برخوردار است در این راستا اختصاص پیدا کند و با برداشتن موانع موجود در سریع‌ترین زمان ممکن شرایط توسعه این سواحل را فراهم کند.

نجف‌زاده با تاکید بر اینکه تا سند راهبردی برای توسعه سواحل مکران وجود نداشته باشد به نتیجه دلخواه نخواهیم رسید، گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری ، باید از سوی دولت و حاکمیت نسبت به توسعه سواحل مکران اقدام جدی شود و حتی رییس جمهور شخصا به مقوله توسعه سواحل مکران ورود کند.

به گفته این عضو کمیسیون عمران مجلس، سواحل مکران یک ظرفیت اقتصادی فوق‌العاده و استراتژیک برای کشور به شمار می‌رود که برای توسعه حمل‌ونقل امری بسیار ضروری است و می‌تواند هم‌پیوندی بسیار بالایی برای اقتصاد ملی و بین‌المللی داشته باشد.

رییس کمیته حمل‌ونقل مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توسعه سواحل مکران موجب رونق اقتصاد محلی، رونق کسب و کار، تحول اقتصادی و… می‌شود، خاطرنشان کرد: باید شرایط جذب سرمایه در سواحل مکران فراهم شود و با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی، تسهیل فعالیت و حمایت از فعالان اقتصادی شاهد محرومیت‌زدایی در سواحل مکران باشیم و این منطقه را به قطب اقتصادی کشور تبدیل کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.