تدوین دستورالعمل اجرایی طرح جامع بنادر کشور

عضو هیئت عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای طرح جامع بنادر بازرگانی و ساماندهی بنادر کوچک را تشریح کرد و گفت: در بخش بنادر کوچک قرارداد بهره برداری از بنادر جاسک، سیریک، کنگان و گناوه منعقد شده و واگذاری بنادر دیلم و دیر در دستورکار قرار دارد.

به گزارش سی نیوز به نقل از تین نیوز، جلیل اسلامی، درباره آخرین وضعیت اجرای طرح جامع بنادر بازرگانی و ساماندهی بنادر کوچک، اظهار داشت: در جهت ارتقای یکپارچگی و هماهنگی در شناسایی، تدوین کاربری و هرگونه عملیات ساخت و ساز عمرانی و تامین تجهیزات، اقدامات و فعالیت های اجرایی، افزایش نفوذ سرمایه گذاری ها در تسهیل ورود کشتی های بزرگ تجاری، پیشگیری از معطل شدن و کاهش انتظار نوبت کشتی ها و نیز تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی ها در بنادر کشور «دستورالعمل اجرایی طرح جامع بنادر کشور» مدنظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به «دستورالعمل اجرایی طرح جامع بنادر کشور» ادامه داد: این دستور العمل در بردارنده مطالعات شرایط بازار و تغییرات آن، امکان سنجی پروژه های اجرایی یا توسعه ای جهت تصویب، اصلاح یا تجزیه پروژه ها و نیز تحلیل و تصویب طرح جامع جدید با بهره گیری از ظرفیت مشاوران است.

به گفته اسلامی، تدوین یک دستورالعمل اجرایی فرآیند محور، همراه با احصای ادارات دست اندرکار، جایگاه و وظایف آن ها نیز در دستورکار قرار گرفته است.

بنا بر اظهارات معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، به منظور اجرای طرح جامع بنادر کشور، بازنگری دستورالعمل کمیته پایش و به روزرسانی طرح جامع بنادر بازرگانی کشور مصوب اجلاس شماره ۱۷۲۴ مورخ ۱۳۹۱/۱۱/۱۶ هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی، انجام شده است.

اسلامی درباره ساماندهی و واگذاری بنادر کوچک نیز، اعلام کرد: در این خصوص قرارداد بهره برداری از بنادر جاسک و سیریک در استان هرمزگان و بنادر کنگان و گناوه در استان بوشهر منعقد شده و واگذاری بنادر دیلم و دیر در استان بوشهر نیز در دستور کار این سازمان قرار دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.