کمیته اسکراپ شناور های فرسوده احیا می شود

معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست از احیای کمیته اسکراپ شناور های فرسوده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان پیشنهاد مطرح شده توسط محیط زیست خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از تین نیوز، مجتبی ذوالجودی یکی از مهمترین مشکلات پیش روی محیط زیست دریایی در آب های جنوبی کشور را ناهماهنگی و کُندی روند صدور مجوز اسکراپ شناور های فرسوده دانست و گفت: این امر ناشی از انحلال یکجانبه کمیته اسکراپ شناور های فرسوده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی است.

معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست از احیای کمیته اسکراپ شناور های فرسوده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد.

به گفته وی، احیای این کمیته جهت هماهنگی بیشتر و تسریع در روند صدور مجوز به عنوان راهکار اساسی برای حل معضل اسکراپ شناور های فرسوده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی اصلی این بخش ارائه شده است.

ذالجودی گفت: امیدواریم احیای کمیته اسکراپ شناور های فرسوده در کنار احداث تأسیسات دریافت آب توازن و فضولات نفتی در بنادر تجاری کشور به عنوان مهمترین راهکار حل معضل محیط زیست دریایی موجود ناشی از فعالیت بنادر تجاری کشور، هر چه سریع تر توسط سازمان بنادر و دریانوردی در دستور کار قرار گیرد.

معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست، خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه در حال حاضر بخش زیادی از آلودگی های دریایی با منشا آلودگی های نفتی صورت می گیرد، در صورت ساخت تأسیسات دریافت آب توازن و فضولات نفتی در بنادر تجاری کشور، شاهد کاهش چشمگیر آلودگی ها خواهیم بود.

وی بیان داشت: همچنین امیدوایم با ایجاد شرایط مناسب محیط زیستی در اوراق سازی شناورها ، شاهد کاهش آلودگی های دریایی ناشی از اسکراپ شناور های فرسوده باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.