ارتباطات گسترده‌تر دریایی و حمل و نقل چند وجهی، رویکرد جدید مجلس و دولت

به گزارش خبرنگار سی نیوز، دکتر منصور آرامی، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک شصت و نهمین سالگرد تاسیس انجمن، تلاش دریادلان و شرکت های کشتیرانی و خدمات وابسته آن را ستود و عنوان کرد در دوسال اخیر علیرغم تعطیلی و آسیب فراوان کسب وکارها از کرونا، اما تلاش بی وقفه صنعت کشتیرانی کشور باعث شد تا هیچ خلل و آسیبی به توسعه اقتصادی کشور وارد نشود.

وی تاکید کرد با تلاش نمایندگان دریایی شمال و جنوب کشور در فراکسیون اقتصاد دریامحور مجلس شورای اسلامی و رایزنی و جلسات متعدد با دولت و نگاه مثبت دولت در سند تحول در حوزه دریا بتوانند چالش‌ها و دغدغه‌های فعالان صنعت حمل و نقل و ترانزیت دریایی را برطرف نمایند.

آرامی با اشاره به این نکته که نمایندگان فراکسیون اقتصاد دریامحور مجلس خود را ملزم می دانند در بحث دریایی ورود پیدا کرده و این مهم را پیگیری و دنبال کنند و نشست های تخصصی درا ین موضوع برگزار کنند، افزود:در هفته گذشته جلسه چالش های حوزه حمل ونقل دریایی با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و تعدادی از دوستان در بخش خصوصی داشتیم که این چالش ها رو بعد از کرونا حل و فصل کنیم و با جدیت هم دنبال این هستیم که اگر لازم باشد قانون جدیدی وضع یا اصلاح شود، این کار را به سرعت اجرا کنیم.

عضو فراکسیون اقتصاد دریامحور مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:اعتقاد دارم که بعضی از جاها نیاز به تغییر، اصلاح و وضع شیوه نامه ها و قوانین فعلی و جدید است تا در تقویت سهم حوزه دریایی حرکت کنیم.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت:به جز حوزه اقتصادی حتما لازم است همه حوزه های متعدد دیگر از جمله: اجرایی، قضایی، اجتماعی و فرهنگی در این زمینه وارد شوند و ما در فراکسیون این کار را شروع کرده ایم و این قول را می دهیم که در جلسه بعد ما چالش های حمل و نقل دریایی صرفا از منظر انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران باشد واین چالش ها را با همفکری انجمن بررسی و برطرف کنیم.

وی با مثبت شمردن نگاه دولت در سند تحول برای اولین بار در حوزه دریا، هرچند سرفصل مختصری به این موضوع اظهارداشت: جای خوشحالی است که نگاه دولت به دریا تخصصی تر شده و امیدواریم در برنامه هفتم توسعه، سرفصل دریا را جداگانه از محیط های دیگر داشته باشیم و مقداری حرفه ای تر ببینیم و در نتیجه مسائل، نگرانی ها، دغدغه ها و نقشه راه را برای 5سال آینده بهتر و روشن تر مشخص کنیم.

آرامی در پایان اشاره کرد: تلاش می کنیم تا اقتصاد، حمل و نقل و ترانزیت دریایی را با توجه به رویکرد جدید دولت به ارتباطات گسترده تر دریایی و بحث حمل ونقل چند وجهی در مجلس مطرح کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.