اتمام مطالعات توسعه دریا محور تا ۵ ماه آینده

عضو هیات عامل و معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه اراده کشور توجه به ظرفیت های دریا و بهره گیری از سواحل است، گفت: سازمان بنادر بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در مواجهه با توسعه دریامحور قرار خواهد گرفت.


به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسن بیک محمدلو در همایش مدیران سازمان بنادر و دریانوردی در نیم سال اول ۱۴۰۱ اظهار داشت: اراده کشور توجه به ظرفیت های دریا و بهره گیری از سواحل است که خوشبختانه در بیانات و منویات مقام معظم رهبری، برنامه پنج ساله هفتم توسعه، اهداف و برنامه های دولت و مجلس شورای اسلامی، شاهد توجه جدی به ظرفیت های دریایی هستیم و باید به بهترین شکل ممکن از این توجهات استفاده کنیم.

وی ادامه داد: نیازمند توجه جدی در حوزه افزایش درآمدها هستیم و باید در حوزه جذب سرمایه گذاری در بنادر، شاهد تغییر رویه و اقدامات مطلوب تر باشیم.

معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه ایجاد انضباط مالی هرچه بیشتر در دستورکار قرار دارد، عنوان کرد: مدیران بنادر برنامه ریزی لازم برای صرفه جویی و کاهش هزینه های جاری خود را در دستور کار و اولویت قرار دهند.

بیک محمدلو با تاکید بر اینکه در تعریف پروژه ها و هزینه ها باید با دقت عمل بیشتری فعالیت کنیم، اظهار داشت: مطالعه توسعه دریامحور یکی از مسائل اساسی است که قصد داریم در مواجهه با این موضوع قرار بگیریم چراکه ظرفیت سازمان بنادر و دریانوردی بسیار بزرگ است و نیازمند نظرات تخصصی در این زمینه هستیم.

وی افزود: مطالعات مورد نظر تعریف شده و طی ۵ ماه آینده این مطالعات به اتمام می رسد و تعریف توسعه دریا‌ محور و نقش سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه توسعه دریامحور بر اساس این مطالعات، مشخص خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.