جابجایی بیش از 980هزار کانتینر در بندر شهید رجایی

 مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری حجمی بالغ بر ۹۸۰ هزار و ۷۸۹ TEU کانتینر طی نیمه نخست سال جاری در بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، حسین عباس نژاد با ارائه تازه‌ترین آمار و ارقام از عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی طی شش ماهه سال ۱۴۰۱، اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع رقمی بالغ ۹۸۰ هزار و ۷۸۹TEU کانتینر (هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

عباس نژاد خاطرنشان کرد: از مجموع ۷۹۰ هزار و ۶۹۹ TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده، ۱۴۴ هزار و ۶۲۴ TEU مربوط به محموله‌های ترانزیتی بوده است .

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حجمی بالغ بر ۱۵۱ هزارو ۳۶۵ TEUکانتینر طی نیمه نخست امسال از طریق اصلی ترین بندر کانیتنری ایران به سایر بنادر منطقه ترانشیپ شده است.

وی در پایان از جابجایی ۱۸۵ هزار و ۲۸ TEU کانتینر حامل کالاهای صادراتی و ۳۰۹ هزار و ۶۸۲TEU کانتینر وارداتی طی شش ماه سال جاری خبر داد.

گفتنی است؛ بندر شهید رجایی با بهره مندی از پیشرفته‌ترین پایانه‌های کانتینری و برخورداری از تجهیزات روز دنیا به عنوان بزرگترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران محسوب می‌شود که تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰ درصد کالاهای کانتینری درسطح بنادر کشور را پشتیبانی می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.