شانگهای در بین ۲۰ بندر برتر جهان، اول شد

به گزارش سی نیوز به نقل از مارین‌پرس، بندر شانگهای در نیمه اول سال ۲۰۲۲ با جابه‌جایی ۲۲ میلیون و ۵۴۰ هزار teu کانتینر در رتبه اول ۲۰ بندر جهان قرار گرفت و سنگاپور با جابه‌جایی ۱۸ میلیون و ۴۰۶ هزار و ۹۰۰ TEU کانتینر توانست رتبه دوم را در بین ۲۰ بندر جهان به دست آورد.

بر اساس این گزارش، در حالی بندر شانگهای در رتبه برتر بنادر جهان در نیمه اول سال ۲۰۲۲ قرار گرفت که در اوایل سال ۲۰۲۲ این بندر با قرنطینه و مشکلات حمل‌و‌نقل و تأخیر کشتی‌ها مواجه بود. با این حال توانست به رشد خود ادامه دهد و بیش از چهار میلیون teu کانتینر بیشتر نسبت به بندر سنگاپور جابه‌جا کند. در رتبه‌های بعدی هشت بندر متعلق به چین جا خوش کرده‌اند. در نیمه اول سال ۲۰۲۲ بیش از ۵۳ درصد از توان عملیاتی را بنادر چین برعهده داشتند.

به طور کلی در یک نگاه در نیمه اول سال ۲۰۲۱، ۲۰ بندر برتر جهان ۱۹۴.۸ میلیون TEU کانتینر جابه‌جا کرده بودند که در نیمه اول سال ۲۰۲۲ این رقم به ۱۹۲.۶ میلیون TEU رسید.

تحلیل‌های ارائه شده از سوی تحلیلگران آلفا‌لاینر نشان می‌دهد در لیست ۲۰ بندر برتر جهان نسبت به سال قبل بندر جدیدی مشاهده نمی‌شود و بنادری که در سال قبل در این لیست قرار داشتند با جابه‌جایی در لیست توانسته‌اند خود را در لیست ۲۰ بندر جا‌ی دهند.

بر اساس این گزارش در بین کشور‌های اروپایی، بنادر روتردام در رتبه یازدهم با هفت میلیون و ۲۷۸ هزار teu کانتینر و بندر آنتورپ در مکان سیزدهم با ۶ میلیون ۷۷۰ هزار و بندر هامبورگ با چهار میلیون و ۳۵۰ هزار کانتینر TEU در قعر جدول در رتبه بیستم قرار دارد.

در این راستا ۱۰ بندر عملکرد مثبت و ۱۰ بندر عملکرد منفی داشتند. از جمله بنادری که عملکرد مثبت داشتند می‌توان به بنادر Ningbo-Zhoushan با ۸.۸ درصد، شنزن با ۴.۶ درصد، کینگدو با ۷.۱ درصد، تیانجین با ۲.۲ درصد، LA LB با ۲.۴ درصد، دوبی ۱.۲ درصد XIAMEN با ۱.۴ درصد و NYNJ با ۱۱.۶ درصد و لیم چانگ با ۴.۱ درصد و هامبورگ ۰.۹ درصد اشاره کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.