افزایش 10درصدی واردات کالای اساسی در بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تعداد کشتی های پهلو گرفته در اسکله های بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون را 34 فروند اعلام کرد.

به گزارش به گزارش سی نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، “حسین عباس نژاد” در تشریح آخرین وضعیت واردات کالاهای اساسی در بزرگترین بندر تجاری ایران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون 34 فروند کشتی به مجموع تناژ یک میلیون و 786 هزار و 880 تن در اسکله های کالای اساسی بندر شهید رجایی پهلودهی شده اند.

وی ادامه داد: در این بازه زمانی واردات کالای اساسی در بندر شهید رجایی نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش داشته است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: در حال حاضر نیز سه کشتی کالای اساسی شامل دو فروند کشتی ذرت و یک فروند کشتی جو به مجموع تناژ 188 هزار و 275 تن در لنگرگاه بندرعباس در حال طی کردن فرآیند اسنادی خود هستند.

به گفته عباس نژاد؛ سه کشتی دیگر حامل روغن، گندم و ذرت نیز به مجموع تناژ 167 هزار تن در مسیر لنگرگاه بندرعباس در حرکت هستند.

وی افزود: در بین کالاهای وارداتی، گندم به عنوان یک کالای استراتژیک با 183 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش ترین محصولی بوده که در بندر شهید رجایی تخلیه و به مقصد استان های هدف بارگیری شده است.

گفتنی است؛ بندر شهید رجایی به عنوان یکی از مهم ترین مبادی ورودی کالای اساسی کشور دارای ۱۸باب انبار مسقف به مساحت ۱۳۰هزار متر مربع با ظرفیت بالغ بر ۳۵۰ هزار تن، شش پست اسکله ویژه کالای اساسی، ظرفیت ۱۰۰ هزار تن انواع کالاهای اساسی فله خشک، ۹۰ هزار متر مربع محوطه بارانداز و همچنین تعداد ۳ پایانه نگهداری فرآورده های روغن خوراکی به ظرفیت ۳۷۰ هزار تن می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.