طرح دریابست از اول مهرماه در آب‌های هرمزگان اجرا می‌شود

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از اجرای طرح دریابست در این استان با هدف بازسازی ذخایر آبزیان و پیشگیری از صید غیرمجاز، و فرصت به زاد آوری آبزیان و آماده شدن صیادان برای فصل صید میگو خبر داد.

به گزارشبه گزارش سی نیوز به نقل از خبرآنلاین، «ابراهیم عالی زاده»، معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان در کمیته مدیریت صید استان هرمزگان، پیرو ابلاغ سازمان شیلات ایران از اجرای طرح دریابست در کمیته مدیریت صید از یکم تا پانزدهم مهرماه سال جاری خبر داد.

وی افزود: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده این طرح قبل از شروع صید میگو در تمام صیدگاه‌های استان هرمزگان اجرا ‌می‌شود.

عالی زاده با اشاره به همکاری استانداری، نیروهای نظامی و انتظامی، پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان و همه دستگاه‌های مرتبط در اجرای این طرح، اضافه کرد: در مدت اجرای این طرح در صورت مشاهده کوچک‌ترین تخلف در کمیسیون رسیدگی به تخلفات صیادی و محاکم قضایی رسیدگی ‌می‌شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان در این نشست با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح دریابست هرمزگان در سال های گذشته گفت: این طرح از سنت‌های صیادان در سال‌های دور بوده و نزدیک به دو دهه پیش در استان توسط خود صیادان به اجرا در می‌آمده که با توجه به وضعیت ذخایر آبزیان و مزایای اجرای این طرح برای صید و صیادی پایدار پیرو ابلاغ سازمان شیلات ایران و کمیته مدیریت صید استان تصمیم به اجرای مجدد آن گرفته است.

در این نشست با حضور نماینده دریابانی، نماینده پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان، نماینده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نماینده تامین اجتماعی، سرپرست یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان، روسای شیلات شهرستان‌های استان هرمزگان و جمعی از جامعه صیادی برگزار شد.

گفتنی است؛ اصطلاح دریابست در واقع به حالت تعلیق در آوردن فعالیت ماهیگیری و صیادی در زمان و مکان خاص جهت حفظ و پایداری ذخیره و کاهش فشار صید بی رویه بر ذخیره آبزیان است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.