شرکت‌های هواپیمایی بلیت‌های خود را یکباره ارائه نمی‌کنند

میر اکبر رضوی، سخنگو و مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور در مصاحبه با رادیو اربعین با تاکید بر اینکه قیمت مشخص شده مصوب برای سفر به عراق در این ایام ۶ میلیون تومان است، افزود: در این ایام تاکنون تخلفی از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در ارتباط با قیمت بلیت اربعین گزارش نشده است.

وی همچنین در مورد گله مردم در ارتباط با نبود بلیت هواپیما خاطر نشان کرد: ما برای ۱۵ تا ۳۰ شهریور در مجموع می‌توانیم هزار پرواز به فرودگاه‌های نجف و بغداد داشته باشیم، البته این هم مشروط به آمادگی این دو فرودگاه است و بر اساس این ظرفیت حدود ۱۰۰ هزار نفر را می‌توانیم منتقل کنیم در حالی که ۵۰۰ هزار نفر متقاضی سفر از طریق خطوط هوایی هستند و ما مجبوریم از ۴۰۰ هزار نفر عذرخواهی کنیم.

وی با اشاره به این که در زمینه تردد هوایی در این ایام تقاضا بیش از عرضه است، تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی بلیت خود را به صورت پلکانی ارائه می‌کنند و هر روز حجمی از ظرفیت خود را ارائه می‌کنند و اینگونه نیست که تمام سهمیه و حجم خود را در یک روز ارائه دهند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: در روز اول فروش بلیت به خاطر حجم زیاد مراجعه به سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی، برخی از این سایت‌ها چندساعتی دچار مشکل شده‌اند ولی این مشکل به مرور برطرف شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.