اربعین حسینی؛ برنامه‌ریزی برای انجام ۱۰۰۰ پرواز به ۲ فرودگاه عراق

محمد محمدی بخش با اعلام این‌که 15 شرکت هواپیمایی بلیت پروازهای ایام اربعین را عرضه می‌کنند،‌ اظهار کرد: پیش از این 120 پرواز هفتگی به صورت منظم در مسیر عتبات داشتیم و تا پیش از اربعین این رقم به 150 پرواز در هفته رسید.

وی با بیان این‌که برای ایام اربعین اعلام کرده‌ایم 1000 پرواز برنامه‌ریزی شده است، ادامه داد:  زائران اربعین از 20 فرودگاه ایران به 2 فرودگاه نجف و بغداد عراق اعزام می‌شوند.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود از 15 تا 30 شهریور امسال 250 پرواز برنامه‌ای و 750 پرواز فوق العاده جمعاً یک هزار پرواز در مسیر نجف و بغداد انجام شود. ظرفیت پذیرش فرودگاه‌های عراق نیز مهم است ما میانگین جابه جایی 100 هزار زائر را در نظر گرفته‌ایم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از سفر به عراق برای بررسی محدودیت‌های فرودگاه نجف و بغداد خبر داد و با اشاره به قیمت مصوب 6 میلیون تومانی بلیت‌ پروازهای اربعین، اضافه کرد: نمی‌توانیم همه تقاضاها در بخش هوایی را پوشش دهیم تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این بوده که ظرفیت را دو برابر کرده ایم.

محمدی‌بخش با اشاره به فروش 10 هزار بلیت پروازهای اربعین طی دیروز 12 شهریور گفت: هیچ تخلفی در بلیت فروشی صورت نگرفته و نظارت ها به طور مداوم صورت گرفته است.عرضه پلکانی می تواند فروش را کنترل کند. برخی از سایت ها در فروش بلیت، زیرساخت هایشان مشکل داشت که این مشکل برطرف شده است.

وی با تاکید بر این‌که فروش بلیت برای بالای 9 نفر نداریم، اظهار کرد:  هدف امسال آن است که عدالت را در فروش بلیت رعایت کنیم.

آیین‌نامه حقوق مسافر نهایی شد

وی همچنین از نهایی شدن پیش‌نویس آیین‌نامه حقوق مسافر و اجرای آن در ماه آینده خبر داد و با بیان ” با اجرای آن بسیاری از مشکلات مسافران و بخش زیادی از گله مندی آنها برطرف می شود”  افزود:  چیزی به اسم فروش بلیت دلاری نداریم و واسطه های فروش بلیت و اتباع کشورها در این موضوع نقش داشتند. 3 ایرلاین و چند دفتر مسافرتی نیز تاکنون برای فروش بلیت به صورت دلاری به دستگاه قضایی معرفی شده اند.

وی با یادآوری این‌که ناوگان باری حمل‌ونقل هوایی کشور به 11 فروند افزایش یافته است، تاکید کرد: این هواپیماهای پهن‌پیکر بار را در 5 قاره جابه جا می کنند. توانمندی بالایی داریم اما با این وجود سهم خود را از بازار منطقه نگرفته ایم و باید در حوزه کارگو فعال باشیم و سهم ترانزیت را از بازار منطقه به دست بیاوریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان “در دولت سیزدهم اجازه تاسیس هیچ ایرلاینی را نداده‌ایم” گفت:  تا زمانی که ظرفیت های لازم را ایجاد نکنند هیچ مجوزی برای تاسیس صادر نمی‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.