ترافیک سنگین در اغلب جاده‌های تهران-شمال/ کندوان یک‌طرفه شد

علی اکبر آشوری درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها‌ی کشور اظهار کرد: بر اساس اطلاعات بیش از 2323 دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و 800 دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* محور کندوان یک‌طرفه شد/ ترافیک سنگین در مسیر جنوب-شمال جاده چالوس‌

وی درباره آخرین وضعیت ترافیکی محورهای تهران-شمال گفت: در حال حاضر تردد در محور کندوان مسیر شمال به جنوب‌ تا اطلاع بعدی ممنوع است، همچنین در مسیر جنوب به شمال محور کندوان حدفاصل دوراهی شهرستانک تا نسا و محدوده‌های پل زنگوله‌، سیاه بیشه‌، هزارچم ، پل دزبن و پنجک ترافیک سنگین‌ است.

* ترافیک سنگین در آزادراه تهران-شمال و هراز

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به – تردد روان در آزادراه قزوین – رشت مسیر رفت و برگشت، ادامه داد: دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر ‌ترافیک سنگین در آزادراه تهران – شمال محدوده شهرستانک، ترافیک سنگین در محور پردیس – تهران محدوده جاجرود، ترافیک نیمه سنگین در محور هراز مسیر ‌جنوب به شمال‌ محدوده های بایجان و سه راهی چلاو و ترافیک نیمه سنگین در محور فیروزکوه مسیر ‌جنوب به شمال‌ محدوده دماوند نشان می‌دهد.

* ترافیک نیمه‌سنگین در آزادراه کرج – قزوین – کرج

آشوری از بروز ترافیک نیمه‌سنگین در آزادراه کرج – قزوین محدوده‌های مهرویلا، مهر شهر و گلشهر و ترافیک نیمه‌سنگین در آزادراه قزوین – کرج حدفاصل پل فردیس تا پل کلاک خبر داد.

وی درباره وضعیت جوی جاده‌ها بیان کرد:‌ در حال حاضر در جاده‌‌های کشور بارش و مداخلات جوی خاصی گزارش نشده است.

*‌‌ افزایش ترافیک جاده‌ها

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها تصریح کرد: کل تردد جاده‌ای در شبانه ‌روز گذشته‌ براساس آخرین اطلاعات حاصل از‌ رصد‌‌ تعداد‌‌‌‌‌‌ 2467 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری‌، نسبت به روز قبل 5.1 درصد افزایش نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 13.6 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 18 تا 19 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 صبح ثبت شد.

* انسداد محور کندوان روزهای هفتم و هشتم شهریور‌

آشوری درباره آخرین وضعیت انسداد جاده‌‌های کشور اظهار کرد: در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، جاده فرعی شمشک-دیزین، ‌محور شهداد-نهبندان و محور خرم‌آباد-پل دختر به دلیل نبود ایمنی کافی در مسیر مسدود ‌است.

وی ادامه داد: همچنین محور لاسم – ارجمند در استان مازندران، محور ریگان – ایرانشهر‌‌‌‌‌ و جاده تهران-امام‌زاده داود به دلیل نبود ایمنی کافی‌ تا اطلاع بعدی مسدود است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها گفت: محور کندوان در استان البرز، از‌ 7 شهریور تا 8 شهریور 1401، از ساعت 8 تا 16 به دلیل اجرای عملیات تعمیر و نگهداری سیستم تهویه تونل کندوان در کیلومتر 72 (دهانه جنوبی) تا 74 (دهانه شمالی) ‌‌مسدود است و تردد از محورهای جایگزین هراز و فیروزکوه انجام می‌شود.

*‌ 3 جاده ‌پرتردد‌ کشور‌

آشوری اظهار‌ کرد: در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد در آزادراه‌ ‌‌‌کرج-تهران با 150 هزار تردد، آزادراه‌ تهران-کرج‌ با 143 هزار تردد‌ و آزادراه ‌‌‌کرج-قزوین با 133 هزار تردد، ثبت شد.

* محدودیت‌ ترافیکی جاده‌ها تا شنبه 5 شهریور 1401

‌تردد موتور سیکلت تا ساعت 06:00 روز شنبه مورخ 1401/06/05 در محورهای کندوان، هراز‌، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع ‌است.

‌در محور کندوان تردد وسایل نقلیه از ساعت 15:00 تا 24:00 روز جمعه هفته جاری از کرج و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است، در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل‌، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 18:00 تا 24:00 همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یک طرفه خواهد بود.

در محور هراز تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14:00 تا 22:00 روز جمعه هفته جاری از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16:00 تا 22:00 همان روز از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء‌ به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر‌، کامیون و کامیونت‌ کماکان ممنوع است همچنین در محور هراز تردد ‌تریلرها کماکان ممنوع است.

‌تردد ‌کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت‌ 06:00 تا 24:00 امروز و فردا محور هراز ممنوع است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.