بهره‌برداری از ۴۳ پروژه زیربنایی بندری و دریایی در هفته دولت

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بهره‌برداری ۴۳ پروژه زیربنایی بندری و دریایی همزمان با فرا رسیدن هفته دولت خبر داد.

علی اکبر صفایی با تاکید بر اینکه اجرای راهبرد توسعه دریامحور در کشور باید از سطح شعار خارج شود ، اظهار کرد: طی یک سال گذشته از شروع به کار دولت سیزدهم، توجه جدی به تسهیل تجارت با کشورهای همسایه در شمال و جنوب، ارتقای شاخص های بهره وری در حمل و نقل دریایی ، تشکیل هیات اندیشه ورز و تدوین برنامه حوزه دریا با مشارکت نخبگان و فعالان حوزه حمل و نقل دریایی، در اولویت برنامه‌های سازمان بنادر بوده است.

وی یادآور شد: ارتقای شاخص‌های بهره‌وری در بخش‌های لجستیک، حمل و نقل دریایی و بندری، توجه جدی به مباحث ایمنی، حفظ محیط زیست دریایی وتامین امنیت دریانوردی با همکاری ارتش و سپاه، ظرفیت سازی های جدید در سواحل و بنادر، حمایت از بخش‌ خصوصی و استفاده از توان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی و بومی‌سازی ساخت و ساز در صنایع دریایی کشور وتوسعه حمل‌ونقل جاده‌ای و ریلی از رویکردهای جدی سازمان بنادر در دولت سیزدهم است.

به گفته صفایی، ارتقای تجهیزات فنی و خدمات دریایی و بندری، ایجاد زیرساخت برای توسعه فعالیت های دریایی و بندری در سواحل مکران وتکمیل و بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از پروژه‌های نیمه‌تمام ، از دیگر اولویتهای سازمان بنادر و دریانوردی در یک سال گذشته بوده است .

معاون وزیر راه‌ وشهرسازی با تاکید بر اینکه در دولت مردمی، همه امور با شأنیت خدمت به مردم تعریف می‌شود و در سرلوحه فعالیت ها قرار دارد، گفت: در همین راستا و با هدف ظرفیت‌سازی های جدید در حوزه دریا و برای رونق و ایجاد اشتغال و خدمت بیشتر، 43 پروژه بندری و دریایی با استفاده از منابع دولتی و با مشارکت بخش‌ خصوصی با اعتباری بیش از یک‌هزار و 624 میلیارد ریال در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی از آغاز عملیات اجرایی 13 پروژه مهم اقتصادی و توسعه‌ای در بنادر امام خمینی ره، شهید رجایی ، بوشهر، امیرآباد ، سیریک، جاسک ریگ و دیر، با اعتباری بیش از 3 هزار و 500 میلیون ریال همزمان با هفته دولت امسال خبر داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.