محتوای ۳۰ کانتینر رها شده در بندر بوشهر با حکم دادستانی فروخته شد

محمد شکیبی ‌‌نسب درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف 30 کانتینر رها شده در بندر بوشهر، اظهار کرد: از سال 1382 فعالیت کانتینری در بندر بوشهر آغاز شد و تا سال 1389 فعالیت‌ها به صورت دستی ثبت می‌شد و از سال 89 به بعد شاهد ایجاد سامانه‌های الکترونیکی و مکانیزه بودیم و فرایند ثبت داده‌ها تغییر کرد.

وی افزود: از سال 82 تاکنون، 2 میلیون و 110 هزار کانتینر در بندر بوشهر تخلیه‌وبارگیری شده است و از اسفند 1400 شمارش تک تک کانتینرها و تطبیق آن‌ها با سامانه‌ کانتینری آغاز شد و تا نیمه دوم اردیبهشت به طول انجامید و مشخص شد اطلاعات 30 کانتینر در سامانه وجود ندارد در حالی که کانتینرها در بندر موجود است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با اشاره به اینکه این اتفاق ممکن است به دلیل خطای انسانی یا از دست رفتن اطلاعات ناشی از حمله سایبری صورت گرفته در سال 99 باشد، عنوان کرد: در عین مکاتبه با شرکت‌های کشتیرانی در خصوص دریافت اسناد مرتبط و تعیین صاحب کالای 30 کانتینر مربوطه، اما متاسفانه اطلاعات خاصی در این زمینه به دست نیامد و صاحب یا صاحبان کالا مشخص نشدند.

شکیبی‌نسب با اشاره به اینکه گزارش مربوط به 30 کانتینر رها شده به نهادهای نظارتی و بازرسی ارائه شده است، اظهار داشت: با دستور معاون دادستان نسبت به فک پلمب کانتینرها اقدام و شمارش محتوای کانتینرها آغاز شده است.

وی با بیان اینکه فهرست کانتینرها در اختیار معاون دادستان قرار گرفته است، یادآور شد: اقدامات مربوطه از سوی دادستانی دنبال می‌شود و با صدور حکم از سوی قاضی اصل 49 نسبت به خروج محتوای کانتینرها و فروش کالاهای مربوطه از سوی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، اقدام خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.