هشدار آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی در 11 استان

به گزارش سی نیوز ضیاییان گفت: درباره ‌آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت:‌ در 5 روز آینده در ساعات بعدازظهر و شب در برخی نقاط کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری،‌ غرب اصفهان، شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان،شمال فارس و برخی نقاط استان مرکزی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت گاهی گرد و خاک داریم که امروز در این مناطق بارش‌ها شدت بیشتری دارند.

وی افزود: در 5 روز آینده در شرق کشور وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک داریم و این شرایط در سه روز آینده در برخی نقاط کرمانشاه، ایلام و خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود:‌ در سه روز آینده در سواحل خزر، اردبیل، خراسان شمالی، ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان و برخی نقاط آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت گاهی گرد و خاک داریم.

ضیائیان اضافه کرد:‌ روز چهارشنبه 19 مرداد در استان‌های مازندران، گیلان، همچنین ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات تهران، سمنان و البرز این شرایط پیش‌بینی می‌شود و پنج‌شنبه در ارتفاعات البرزی هم رگبار و رعد و برق داریم.

وی اظهار کرد: روز دوشنبه 17 مرداد ‌در شمال شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، نیمه غربی فارس، خراسان شمالی، اردبیل، ارتفاعات استانهای گیلان، مازندران و گلستان و روز سه‌شنبه 18 مرداد در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و غرب اصفهان، نیمه غربی فارس، ارتفاعات سمنان و شرق و شمال شرق خوزستان، رگبار باران همراه رعدوبرق، وزش باد شدید و در مناطق مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: در این راستا‌ جاری شدن روان‌آب و آب‌گرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی، صاعقه، خسارت در اثر باد شدید، در مناطق مستعد همراه با خیزش گردوخاک موقت، کاهش شعاع دید و اختلال در ناوگان حمل و نقل و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی پیش‌بینی و ‌توصیه‌ می‌شود اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه‌های فصلی، لایروبی و پاک‌سازی نهرها و کانال‌های انتقال آب، عدم تردد عشایر کوچ‌رو و دام‌ها در ارتفاعات، عدم محلول‌پاشی و سم‌پاشی، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی، عدم پارک خودرو‌ها در کنار درختان فرسوده، عدم پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد و آمادگی دستگاه‌های اجرایی مانند نیروهای امدادی، راهداری، شهرداری، وزارت نیرو و غیره جهت مقابله با بحران، در دستور کار باشد.

ضیائیان افزود: آسمان تهران روز آینده صاف تا قسمتی ابری، در برخی ساعات افزایش باد با احتمال گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما در پایتخت 38 و 28 درجه خواهد بود.

وی افزود:‌ روز آینده اهواز با 49 درجه گرمترین مرکز استان و شهرکرد 15 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.