پیش بینی سفر ۵ میلیون زائر ایرانی در ایام اربعین

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در آیین تجلیل از تلاش دست اندرکاران پروازهای حج، اظهار کرد: امروز، روز اول ماه محرم است و بسیار روز عزیزی است.

وی با بیان اینکه باید دعا کنیم راه امام حسین علیه السلام را در طول عمر ادامه دهیم، افزود: انشالله در آن دنیا، ما را شفاعت کنند البته  آنقدر بزرگوار هستند کسی را که برای امام حسین اشک بریزد، شفاعت می کنند.

وی تصریح کرد: همه دست اندرکاران پروازهای حج، کار را بسیار سخت پیش بینی کردند. سال گذشته در اربعین عراقی ها اجازه دادند 60 هزار نفر به صورت هوایی به عراق سفر کنند.

وی یادآور شد: به همکاران گفتیم آیا امکان این کار را داریم که همه در تردید بودند. این یک تجربه بود و به لطف خداوند این پروازها انجام شد.

وی بیان کرد: برای حج امسال که برای اعزام 40 هزار نفر برنامه ریزی شده بود خیلی ها انجام این پروازها توسط ایرلاین ملی را ناشدنی می دانستند.

وزیر راه گفت: جلساتی در این باره برگزار شد و همه با روحیه انجام شدن پروازهای حج در جلسات حضور داشتند. امروز به لطف خدا پروازهای حج در شرایط خاص و با وجود تحریم های صنعت هوانوردی، انجام شد.

وی افزود: امروز مراسم حج را به خوبی و در شرایطی مناسب به پایان رساندیم. پروازهای رفت و برگشت با کمترین تاخیر انجام شد.

وی با اشاره به اینکه کار بسیار بزرگی در پیش داریم، گفت: حدود سه ماه قبل ستاد اربعین را تشکیل داده ایم، مخصوصا در سازمان هواپیمایی، سازمان راهداری و راه آهن این ستادها تشکیل شده است.

وی بیان کرد: پیش بینی ما خدمت رسانی به 5 میلیون زائر است. از چندماه قبل مسیر منتهی به پایانه های مرزی را بازسازی، تعمیر و تعویض کرده ایم.  پیش بینی می کنیم 300 تا 400 هزار نفر از طریق حمل و نقل ریلی و 60 از طریق حمل و نقل هوایی و مابقی از طریق زمینی به سفر اربعین بروند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.