سازمان هواپیمایی: سایت‌های غیرمجاز فروش بلیت هواپیما را می‌بندیم

به گزارش سی نیوز، محمد محمدی‌بخش در نشست ارتقا سطح خدمات به مسافران هوایی، ساماندهی و کاهش تاخیرات پروازهای داخلی با اشاره به نظارت بر قیمت  بلیت هواپیما، اظهار کرد: بلیت های فروخته شده توسط ایرلاین ها براساس نرخ های مصوب بر روی سایت سازمان و انجمن شرکت های هواپیمایی به فروش می رسد و برخی از تخلفات توسط سایت های فروش غیررسمی انجام می شود.

وی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری به‌دنبال بستن سایت‌های غیرمجاز فروش بلیت است، افزود: با سایت‌های غیرمجاز که نسبت به فروش بلیت خارج از نرخ مصوب اقدام کنند برخورد قاطع صورت خواهد گرفت تا به زودی از صحنه فروش بلیت حذف شوند.

محمدی بخش گفت: آسیب هایی که در جلسه امروز احصا شد به بخش حاکمیت و بخش های استاندارد مربوط نمی شود و متاسفانه بسیاری از افراد با دسترسی های متعدد اقدام به فروش بلیت هواپیما می کنند، بنابراین از مردم درخواست می کنیم برای تهیه بلیت به سایت شرکت های هواپیمایی و یا مراکز فروش مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری مراجعه کنند.

 وی با اشاره به پایش مستمر سازمان هواپیمایی کشوری از مراکز فروش بلیت، افزود: در صورت مواجه به هر گونه گرانفروشی بلیت هواپیما، تعلیق، حذف مسیر و کاهش پروازهای خارجی برای شرکت های هواپیمایی از جمله عوامل بازدارنده ای است که توسط سازمان هواپیمایی کشوری اعمال می شود.

جابری معاون سازمان تعزیرات حکومتی نیز گفت: در این جلسه که با هدف رسیدگی به افزایش قیمت های بلیت و سایر مشکلات موجود در این زمینه تشکیل شد، نظرات شرکت های هواپیمایی دریافت و مشکلات موجود در صنعت حمل ونقل هوایی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه عنوان کردیم که هیچ گونه افزایش قیمتی خارج از تعرفه مورد قبول نیست و در صورت مشاهده عرضه بلیت خارج از تعرفه با دفاتر خدمات مسافرت هوایی و شرکت های هواپیمایی برخورد خواهیم کرد.

جابری تصریح کرد: با رصدهای صورت گرفته طی روز های گذشته بلیت هواپیما با نرخ های مختلفی به فروش می رسید اما از امروز تقریبا نرخ ها یکسان و به حد متعارف رسیده است.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص فروش بلیت به صورت دلاری به اتباع خارجی گفت: براساس تحقیقات صورت گرفته فروش بلیت به صورت دلاری توسط دفاتر خدمات مسافرت هوایی انجام شده است نه شرکت های هواپیمایی. اما در صورت عدم رعایت این امر توسط شرکت ها یا آژانس ها تا ده برابر میزان افزایش قیمت ها جریمه لحاظ خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.