رستم قاسمی: مردم به آمارهای غیرواقعی توجه نکنند

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در واکنش به گزارش منتشر شده توسط یکی از روزنامه‌ها اظهار کرد: طبق  آمار  ارائه شده شهرداری  تهران اوج صدور پروانه ساخت در پایتخت از سال‌های 90 تا 93 تعداد 60 هزار تا 70 هزار پروانه صادر شده که تعداد زیادی از این خانه‌ها هم ساخته نشده است.

وی افزود: سال 95 حدود 11 هزار پروانه ساخت، سال 96 بالغ بر 14300 پروانه، سال 97 بالغ بر 18 هزار پروانه و در سال 98 حدود 19 هزار پروانه ساختمانی در تهران صادر شده است.

وی تصریح کرد: امروز برای 313 هزار واحدی که به‌صورت خودمالکی ساخت آنها آغاز شده، 450 میلیون تومان وام از بانک دریافت می‌کنند.

وی با بیان این‌که در شهر تهران طی 4 ماه امسال 48 هزار پروانه صادر شده است، گفت: این نشان می‌دهد که بیش از 10 برابر سال‌های گذشته در شهر تهران پروانه ساختمانی صادر شده است. از سوی دیگر 180 هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده با شهرداری تهران قرارداد امضا شده که وام آنرا وزارت راه و شهرسازی تامین خواهد کرد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره تلویحی به گزارش منتشر شده توسط یکی از روزنامه‌ها طی روزهای اخیر، اضافه کرد: این آمار، آمارهای ناامیدکننده و غیرواقعی است و مردم به آمارهای رسمی توجه کنند.

به گزارش تسنیم، 3 روز قبل یکی از رسانه‌های مکتوب در گزارشی تحت عنوان «سقوط تاریخی تولید مسکن» با استناد به آنچه آمار اختصاصی عنوان شده بود وضعیت ساخت و ساز مسکن در شهر تهران را مورد بررسی قرار داده بود. در بخشی از این گزارش ادعا شده بود: «تیراژ تولید مسکن در فصلی که گذشت، حتی نسبت به برش فصلی رکود تاریخی تولید مسکن در سال 1401 هم 42 درصد افت کرده و پایتخت از کف تاریخی خانه‌‌سازی هم دوباره سقوط کرده است.»

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.