عراق توقف پرواز مستقیم به چین را تکذیب کرد

شرکت هواپیمایی دولتی ایرویز عراق در خصوص پروازهای این شرکت به چین اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در بیانیه ای که به موازین نیوز رسیده است، این شرکت اعلام کرد: «مدیریت شرکت عمومی عراق ایرویز به مسافرانی که مایل به سفر به جمهوری چین هستند اعلام می‌دارد که این شرکت مطابق با شرایط و رویه‌های رسمی برای حمل و نقل کار می‌کند و مسافران چینی و عراقی‌ بر اساس برنامه‌های تعیین شده انتقال خواهند یافت».

وی افزود: آنچه در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر خودداری عراق از حمل و نقل مسافران عراقی به چین منتشر شده است، اطلاعات نادرستی است و فقط به قصد توهین مطرح شده است.

بر اساس این بیانیه، شرکت هواپیمایی ملی در دوم اوت آینده (۱۱ مرداد ۱۴۰۱) پرواز مستقیم به چین را انجام خواهد داد.

چند شرکت نفتی چین اکنون در استان‌های جنوبی و شرقی عراق دایر و در این حوزه در حال بهره‌برداری و انجام مطالعات فنی هستند، چین یکی از بزرگترین خریداران نفت عراق است و شرکت‌های دولتی چین حضور پررنگی در صنعت نفت این کشور دارند.

چین بزرگترین سرمایه‌گذار در عراق است و بغداد سال گذشته بزرگترین بهره را از ابتکار کمربند و جاده چین برد و ۱۰.۵ میلیارد دلار فاینانس برای پروژه‌های زیرساخت شامل یک تاسیسات برق و یک فروگاه دریافت کرد.

از سوی دیگر شیوع بیماری کووید-۱۹ در چین روند افزایشی پیدا کرده و میلیون‌ها نفر با محدودیت‌هایی مواجه شده‌اند.

چین دیروز شنبه بالاترین تعداد موارد ابتلا به کرونا را از ماه مه گزارش کرده و میلیون‌ها نفر به دلیل پافشاری مقامات این کشور به اجرای سیاست‌های کووید صفر برای مقابله با این بیماری با محدودیت‌هایی مواجه شده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.