ریل‌گذاری ۲۴۸ کیلومتر خط‌آهن در سال ۱۴۰۰

بر اساس اعلام شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، این شرکت سال گذشته ریل‌گذاری 248 کیلومتر از خطوط راه آهن کشور را در شش طرح تکمیل کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به راه آهن میانه- اردبیل به طول 28 کیلومتر اشاره کرد.

همچنین 3.44 کیلومتر از راه آهن رشت- کاسپین طی این مدت از سوی شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور ریل‌گذاری شده است.

ریل‌گذاری 19.77 کیلومتر از راه‌آهن بستان آباد- خاوران و حدود 53 کیلومتر از راه‌آهن یزد- اقلید از دیگر اقدامات شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در حوزه توسعه خطوط ریلی کشور بوده است.

این شرکت زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی 89 کیلومتر از  ابر پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان را نیز ریل‌گذاری کرده است. ریل‌گذاری خط ریلی همدان- سنندج به طول 62.13 کیلومتر و همچنین راه‌آهن ملایر- کرمانشاه به طول 550 متر نیز توسط شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور تحقق یافته است.

امضای تفاهم‌نامه ساخت راه‌آهن شلمچه- بصره به طول 34 کیلومتر میان تهران و بغداد از دیگر اقدامات مثبت این شرکت بود که طی سفر وزیر راه و شهرسازی به عراق انجام شد.

در زمان حاضر 14 هزار و 268 کیلومتر مسیر ریلی احداث شده توسط شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در دست بهره برداری قرار دارد و مطالعه 6 هزار 312 کیلومتر مسیر ریلی جدید و اجرای 3 هزار و 276 کیلومتر راه آهن از سوی این شرکت زیرمجموعه وزارت راه  وشهرسازی در دست اقدام است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments