پایان موفقیت آمیز آزمون های دریایی نفتکش ساخت ایران

به گزارش سی نیوز، روز گذشته تست های دریایی کشتی افراماکس 2 در خلیج فارس انجام‌ شد و علیرغم وجود امواج و باد مخالف این نفتکش به سرعت 15.2 گره دریایی رسید.

این نفتکش، نفتکشی است که توسط متخصصان داخلی ساخته شده و ماه گذشته تحویل ونزوئلا شد و مقرر شد پیش از عزیمت به این کشور، تست‌های دریایی آن در خلیج فارس انجام شود.

در حالی سرعت نفتکش ساخت ایران در تست‌های دریایی به 15.2 گره دریایی رسیده که بر اساس قرارداد منعقد شده با ونزوئلا، رسیدن به حداکثر سرعت 14.8 گره دریایی توسط نفتکش افراماکس 2 کافی بود.

در نهایت این کشتیِ ساخت ایران اسلامی تحت کلاس شرکت متخصص رده بندی ایرانی و با پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران تمامی تست های ضروری را با هدایت نیروهای بومی ایرانی با موفقیت پشت سر گذاشت. تمامی آزمون ها با حضور تیم مهندسی متخصص از شرکت pdv marine ونزوئلا انجام شد.

نفتکش 113هزار تنی افراماکس 2 با 250 متر طول، 44 متر عرض و 21 متر ارتفاع تا روی عرشه ، 21 هزار و 500 تن وزن در مدت دو سال در شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) ساخته شده است و دارای یک موتور پیشران با قدرت 21 هزار اسب بخار می‌باشد.

این نفتکش دارای سه دیزل ژنراتور است که هر کدام ظرفیت تولید 900 کیلووات برق را دارا بوده و با 36 خدمه شامل کاپیتان، افسران کشتی، تکنسین‌ها و ملوان‌های خود، قابلیت حرکت با سرعت 15 گره دریایی در اقیانوس‌ها را دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.