تفاهم نامه افزایش همکاری هوایی ایران و قطر امضا شد

بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری پس از انجام دو دوره مذاکرات در خصوص افزایش همکاری های دو جانبه حمل و نقل هوایی میان ایران و قطر در شهر دوحه و جزیره کیش، صبح روز جمعه 17 تیرماه، با سفر رئیس سازمان هواپیمایی کشوری قطر به تهران، تفاهم نامه و قرارداد همکاری بین روسای سازمان هواپیمایی کشوری دو کشور امضا شد.

در ای تفاهمنامه استفاده از ظرفیت های حمل و نقل هوایی ایران در بازی های جام جهانی و اهداف صنعت حمل ونقل هوایی ایران براساس رهنمودهای وزیر راه و شهرسازی مورد تاکید قرار گرفت.

بر این اساس تردد تماشاگران بازی های جام جهانی از جانب شرکت های هواپیمایی ایرانی و همچنین افزایش پروازهای ایران بنا به درخواست و ظرفیت طرف ایرانی مورد موافقت قرار گرفت.

همچنین موضوع لغو روادید اتباع خارجی که تمایل به بازدید یا اقامت در جزیره کیش در دوره بازی های جام جهانی را دارند، به طرف قطری اعلام شد.

با توجه به ترافیک فرودگاهی دوحه، ایران آمادگی خود را جهت پارک و اقامت هواپیماهای این کشور در فرودگاههای بندرعباس، کیش، قشم و بوشهر  اعلام کرد.

همچنین در پی اجرایی شدن FIR جدید دوحه (مرز هوایی دو کشور) ، تفاهم نامه تبادل ترافیک هوایی با رعایت نکات فنی و آموزشی نفرات مراقبت پرواز بین دوحه و تهران  امضا شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.