افزایش ١۵٠ درصدی سفارشات به سمت واگن‌های فله‌بر

میعاد صالحی در مراسم ورود ٣١٩ ناوگان ریلی بازسازی و بهسازی با بیان اینکه در سال ١۴٠٠ رکورد تولید داخلی در حوزه ناوگان ریلی به لحاظ تعداد و ارزش شکسته شد، اظهار داشت: امسال هم با توجه به نام‌گذاری تولید دانش بنیان اقدامات قابل توجهی در حوزه ریلی انجام شده و یکی از مهم‌ترین مصادیق این شعار در حمل و نقل ریلی است که با نفوذ فناوری می‌تواند جهش خوبی داشته باشد.

وی ادامه داد : در بیانات رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی بارها درباره تاکید بر حمل و نقل ریلی شنیده‌ام که پشتیبان این حوزه محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت راه آهن با اشاره به بدهی هایی این شرکت، تاکید کرد : با بدهی های سنگین چند هزار میلیارد تومانی مواجه بدیم که منجر به عقب ماندگی حمل و نقل ریلی کشورمان شد و لازم بود که این عقب ماندگی را جبران کنیم، البته بخشی از این بدهی‌ها باقی مانده‌اند.

صالحی ادامه داد : برای توسعه ناوگان ریلی از ابزارهای تبصره ١٨ و ماده ١٢ قانون استفاده کردیم و به دنبال تسهیل هدفمند فرایند و بازگشت سرمایه هستیم که بهترین تضمینی برای روشن شدن افق سرمایه گذاری در این صنعت است.

اشاره به توافق با وزیر کشاورزی برای حمل ریلی کالاهای اساسی گفت: چندی پیش با وزیر کشاورزی توافق‌نامه ای برای حمل ریلی کالاهای اساسی داشتیم که باعث سفارش گذاری سرمایه گذاران و بهره برداران به سمت واگن‌های فله بر و لبه بلند حرکت کرده و سفارش‌ها ۱۵۰ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: همچنین هفته گذشته تزانزیت ریلی از قفقاز به سمت ترکیه و اروپا آغاز شد که امیدواریم با توجه این دولت به دیپلماسی حمل و نقل بتوانیم کریدور شمال-جنوب و کریدور شرقی-غربی را فعال کنیم.

صالحی با اشاره به استفاده از توان بخش خصوصی در حوزه ریلی گفت: امروز با فعالیت بخش خصوصی ۶ لوکوموتیو نو و یک لوکوموتیو بازسازی شده به بهره برداری می رسد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.