رشد ۶ درصدی جابجایی کالاهای اساسی از بنادر کشور

به گزارش به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا شهرکی ثانوی گفت: از کل کالای اساسی حمل شده در کشور، بیش از ۳ میلیون و ۵۷۲ هزار تن کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) توسط ۱۴۵ هزار سفر کامیون حمل شده که ۶۱ درصد کل کالاهای اساسی حمل شده از بنادر کشور را به خود اختصاص داده است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خصوص جابجایی نهاده‌های دامی از بنادر کشور گفت: بر اساس میزان تقاضا، از ابتدای سال نهاده‌های دامی در اولویت ویژه برای حمل قرار داشته است و به طور کلی ۲۱ درصد محصولات جابجا شده در کشور را کالاهای کشاورزی، دامی و غذایی تشکیل می‌دهد.

شهرکی ثانوی بیان کرد :۴.۴ درصد، از کل حمل کالا در کشور سهم کالاهای اساسی وارداتی از بنادر است و نهاده‌های دامی ۷۰ درصد از کالاهای اساسی وارداتی حمل شده از بنادر را به خود اختصاص داده‌اند.

وی ادامه داد: در خصوص توزیع لاستیک و روغن در بنادر نیز هماهنگی‌های لازم با وزارت صمت به عمل آمده و لاستیک از طریق سامانه کالای وزارت صمت در حال توزیع است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: در خصوص توزیع روغن قیمت درب کارخانه در پایانه‌های بار و مسافر و بنادر نیز هماهنگی صورت گرفته و وزارت صمت در حال استقرار شعب توزیع روغن در بنادر و پایانه‌ها است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.