لغو 700 پرواز در آمریکا به خاطر کمبود نیرو

به نقل از رویترز، شرکت‌های هواپیمایی در آمریکا شب گذشته مجبور شدند به خاطر بدی آب و هوا و کمبود نیروی کار 700 پرواز خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ لغو کنند.

به خاطر فصل تابستان تقاضا برای مسافرت‌های آمریکایی افزایش یافته اما کمبود نیروی کار توانایی شرکت‌ها برای پاسخگویی به نیاز مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تحت‌الشعاع قرار داده است.

روز یکشنبه هم 860 پرواز در آمریکا لغو شده بود.

موسسه فلایت‌اور، میزان دقیق پروازهای لغو شده طی شب گذشته در آمریکا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 747 پرواز اعلام کرده است. در این بین شرکت دلتا ایرلاینز بیش از 200 پرواز، ریپابلیک ایرویز 196 پرواز، یونایتد ایرلاین 122 پرواز و امریکن ایرلاینز 62 پرواز خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ لغو کردند.

در اروپا نیز شرایط به همین روال است و شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌ها با کمبود نیروی کار مواجه هستند و دلیل آن هم اخراج گسترده نیروها در زمان کرونا بود.

گفته می‌شود حتی سازمان هوانوردی فدرال آمریکا هم با کمبود نیرو مواجه است.

گروه تجاری شرکت‌های هواپیمایی آمریکا روز جمعه اعلام کرد که سازمان هوانوردی فدرال آمریکا باید برای کنترل ترافیک هوایی نیروی کافی جذب کرده تا جلوی اختلال بیشتر در مسافرت‌های هوایی در فصل تابستان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بگیرد.

پس از لغو این حجم از پروازها سهام شرکت‌های هواپیمایی دلتا، یونایتد و امریکن بین دو تا سه درصد ریخت.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.