هواپیمایی فنلاند در معرض ورشکستگی به خاطر تحریم روسیه

به نقل از راشاتودی، گزارشات حاکی از آن است که شرکت هواپیمایی فین‌ایر فنلاند قربانی جدید جنگ تحریمی بین روسیه و غرب است. این شرکت به خاطر ممنوع شدن پرواز هواپیماهایش بر فراز آسمان روسیه مجبور است، این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دور زده و به همین دلیل ضرر سنگینی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متحمل شده است.

از ابتدای سال 2022 ضرر عملیاتی شرکت فین‌ایر به خاطر بسته شدن فضای روسیه 133 میلیون دلار برآورد شده که 51 میلیون دلار آن مربوط به افزایش مصرف سوخت بوده است.

این شرکت که یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان به شمار می‌رود، از اواخر سال 2021 تاکنون شاهد افزایش 30 تا 55 درصدی هزینه‌ سوخت‌ هواپیماهای خود بوده است.فین‌ایر همچنین مجبور شده تا مسیرهای پروازی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تغییر دهد.

گفته می‌شود؛ بسته شدن آسمان روسیه به روی فنلاند باعث شده تا این کشور یکی از امتیازات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در برابر دیگر کشورهای اسکاندیناوی که نزدیک‌ترین مسیر به چین،  ژاپن و کره جنوبی داشت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از دست بدهد.

بسیاری از پروازهای فین‌ایر به منطقه آسیا – اقیانوسیه که پیش از جنگ تحریمی 50 درصد سود این شرکت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تامین می‌کرد، لغو شده‌اند.

تا پیش از این پرواز ژاپن برای این شرکت فنلاندی 9 ساعت بود حالا به 13 ساعت افزایش یافته است.

از سوی دیگر نبود مشتریان روس هم ضرر سنگینی به فین‌ایر زده، چراکه 20 درصد مسافرانش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گردشگران روس تشکیل می‌دادند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.