لوفت‌هانزا: بحران سفرهای هوایی تا سال آینده ادامه دارد

به گزارش سی نیوز، به نقل از راشاتودی، روزنامه آلمانی دی ولت روز شنبه به نقل از یک عضو هیئت مدیره شرکت لوفت‌هانزا، گزارش داد که بحران سفرهای هوایی که ناشی از محدودیت های مرتبط با کووید رخ داده، بعید است تا سال آینده میلادی پایان یابد.

دتلف کایسر گفت: متاسفانه ما به سختی می‌توانیم در تابستان به یک بهبود کوتاه‌مدت دست پیدا کنیم. پیش بینی می‌کنیم تا سال 2023 وضعیت به حالت عادی بازگردد.

وی افزود که این مشکل جهانی است و فقط مختص آلمان نیست و تنها راه حل آن کاهش تعداد پروازهاست.

این شرکت هواپیمایی که پرچم آلمان را روی هواپیماهای خود دارد، اعلام کرد که در تابستان امسال حدود 3000 پرواز یا تقریباً 15 درصد از ظرفیت خود را در مراکز فعالیت خود در فرانکفورت و مونیخ لغو خواهد کرد. این رقم بسیار بیشتر از لغو 900 پروازی است که اوایل ماه جاری میلادی اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش، همچنین انتظار می رود که شرکت تابعه لوفت هانزا یعنی شرکت یورووینگز، تعداد زیادی از پروازهای خود را لغو کند.

به گفته کایسر، لوفت‌هانزا در تلاش است تا مطمئن شود مسیرهای پروازی طولانی در دوران تعطیلات تابستانی تا حد امکان کمتر تحت تأثیر این بحران قرار بگیرند و در عوض پروازهای کوتاه و متوسط ​​را که جایگزین‌های بسیاری دارند، لغو ‌کند.

بر اساس این گزارش، لغو محدودیت‌های کرونایی باعث افزایش تقاضای سفرهای هوایی در اروپا شده است و برخی از شرکت‌های هواپیمایی را برای پاسخ به این تقاضا دچار مشکل کرده است.

در عین حال، مشکل کمبود نیروی کار در صنعت هواپیمایی اکنون در بحبوحه موج جدید شیوع کووید-19 بدتر شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.