ساخت راه آهن مشهد- گرگان در دستور کار است

رستم قاسمی در حاشیه نشست شورای هماهنگی راه وشهرسازی خراسان شمالی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سفر رییس جمهور و شماری از اعضای هیات دولت به خراسان شمالی اعتبارات خوبی برای بخش های مختلف راه منظور شده است که امید می رود شاخص های توسعه در این استان ارتقا یابد.

به گزارش ایرنا برای پروژه ریلی مشهد- بجنورد- گرگان به طول ۵۷۰ کیلومتر، ۲۷ ایستگاه تعریف شده است که ۲۳۰ کیلومتر این مسیر از استان خراسان شمالی عبور می‌کند و ابتدای مسیر آن از خروجی ایستگاه گرگان شروع شده و با عبور از شهرهای سرخنکلاته، فاضل‌آباد، علی‌آباد، خان ببین و دلند، رامیان و آزادشهر، گنبدکاووس، گالیکش، کلاله، پیش کمر، گرماب، تنگه، آشخانه، شیرین دره، دونگال، بجنورد، به یگان، شیروان، فاروج، قوچان و اخلمد به گلبهار در غرب مشهد ختم می‌شود.

گفته می‌شود ظرفیت جابه جایی سالانه این خط ریلی ۲ تا چهار میلیون مسافر و پیش بینی حمل بار توسط آن حدود ۲ میلیون تن است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهتمام دولت برای تامین مسکن در قالب اجرای طرح نهضت ملی مسکن افزود: ساخت و تامین مسکن، بخش زیادی از هزینه های خانواده ها را به خود اختصاص داده است از این رو باید تلاش کنیم تا دغدغه مسکن برطرف شود، با توسعه ساخت و ساز و تولید مسکن، اجاره بهای مسکن هم کاهش می یابد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات خوبی در خراسان شمالی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن انجام شده است، این استان از مناطق کمتر توسعه یافته است که سرانه درآمد در این منطقه پایین است و امید می رود سفر کاروان دولت، برکات خوبی برای این مردم داشته باشد.

استان خراسان شمالی، به عنوان مقصد بیست و ششمین سفر استانی دولت سیزدهم، امروز میزبان آیت الله سیدابراهیم رئیسی و وزیران وی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.