ایزی جت پروازهای تابستانی خود را باز هم کاهش داد

به گزارش سی نیوز، به نقل از رویترز، شرکت هواپیمایی اروپایی ایزی‌جت easyJet روز دوشنبه اعلام کرد که به علت مشکلات ناشی از کمبود نیرو در فرودگاه‌های لندن و آمستردام باز هم پروازهای خود را در دوره شلوغ تابستان کاهش خواهد داد.

این شرکت هواپیمایی بریتانیایی تأکید کرد که اکنون انتظار دارد ظرفیت آن در سه ماهه منتهی به پایان ژوئن حدود 87 درصد از سطح سال 2019 و در سه ماهه چهارم منتهی به پایان سپتامبر حدود 90 درصد باشد و افزود که این اختلالات بر هزینه‌های این شرکت تأثیر خواهد داشت.

ماه گذشته ایزی جت اعلام کرده بود که انتظار دارد 90 درصد از ظرفیت سال 2019 را در این سه ماهه و حدود 97 درصد را در چهارمین سه ماهه خود بهره برداری کند.

این شرکت گفت که بازار کار بسیار فشرده برای خدمه پرواز، همراه با افزایش زمان بررسی امنیتی برای کارکنان جدید، انعطاف پذیری این خطوط هوایی را کاهش داده است.

یوهان لوندگرن، مدیر اجرایی ایزی جت، گفت که این شرکت هواپیمایی متأسف است که خدماتی را که مشتریان انتظار داشتند ارائه نکرده است.

وی افزود: در حالی که در هفته‌های اخیر اقداماتی که برای ایجاد انعطاف‌پذیری بیشتر انجام داده‌ایم باعث شده است که ما به انجام 1700 پرواز در روز ادامه دهیم…، شرایط عملیاتی چالش برانگیز متأسفانه همچنان تأثیر خود را می‌گذارد و منجر به لغو پروازها شده است.

لاندگرن افزود، این شرکت هواپیمایی اکنون پروازهای خود را کاهش می‌دهد تا با محدودیت های فرودگاهی کنار بیاید و برنامه پروازهای خود را انعطاف پذیرتر کند تا احتمال لغو شدن در همان روز را کاهش دهد.

بر اساس این گزارش، خطوط هوایی و فرودگاه‌ها در سراسر اروپا هزاران نفر از نیروهای خود را در طول همه‌گیری کووید-19 اخراج کردند و آنها را برای پاسخگویی به افزایش تقاضا پس از برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی آماده نکردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.