۱۰ فروند هواپیمای فعال کشور “آب رفت”

به گزارش سی نیوز، محمد محمدی‌بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری 21 خرداد امسال در نشست خبری پروازهای حج امسال با با تاکید بر این‌که در بحث ایمنی هواپیما یا صفر هستیم یا 100، گفته بود: در زمان حاضر 330 هواپیما داریم که 160 هواپیما اجازه پرواز دارند.

وی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که به چه دلیل این تعداد هواپیما اجازه پرواز دارند، افزود: از 330 فروند 160 فروند پرواز می‌کند و سایر هواپیماها به دلیل تعمیر و نگهداری و استاندارد زمین‌گیر هستند. مشکل بخش عمده‌ای از اینها موضوع موتور و قطعات است که باید تامین شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ورود هواپیماهای جدید به کشور در پاسخ به پرسشی درباره تعداد این هواپیماها و استفاده احتمالی آنها در پروازهای حج گفت: اجازه بدهید درباره جزئیات ورود هواپیماها توضیح ندهیم. ضمن این‌که در پروازهای حج امسال هم از هواپیماهای تازه‌ای که وارد کشور شده استفاده نخواهد شد.

محمدی‌بخش با بیان این‌که تعداد هواپیماهای کشور “آب نرفته است”، گفت: برای پشتیبانی از پروازهای حج سه شرکت داخلی قشم‌ایر، معراج و ایرتور اعلام آمادگی کرده‌اند.

هواپیماهایی که آب رفت

به گزارش تسنیم، با وجود تاکید رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بر آب نرفتن تعداد هواپیماهای کشور اما معاون هوانوردی وی در گفت‌وگویی از فعال بودن 150 فروند هواپیمای ناوگان هوایی کشور خبر داده است،‌ یعنی 10 فروند کمتر از آمار اعلام شده از سوی محمدی‌بخش.

حسن خوشخو در این ‌باره گفته است: عرضه صندلی‌ پروازی داخلی با تقاضا تناسب ندارد. برای کشوری با بیش از 80 میلیون نفر جمعیت، تنها 150 فروند هواپیمای فعال در پروازهای داخلی و خارجی داریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.