ادامه عرضه قطره چکانی بلیت قطار مسافری/ قیمت بلیت سفرهای تابستانی

به گزارش سی نیوز،آنگونه که شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده، پیش فروش اینترنتی بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی یکم تیر تا ۱۰ شهریور از ساعت ۸ صبح امروز چهارشنبه ۲۵ خرداد سال جاری آغاز شده است.

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای کلیه مسیرها، توسط فروشندگان غیر حضوری (سایت‌های مجاز)، از ساعت ۱۴ روز چهارشنبه ۲۵ خردادماه شروع شده بود.

همچنین قرار است از ساعت ۸ صبح فردا پنجشنبه ۲۶ خرداد نیز، فروش بلیت در کلیه مسیرها توسط فروشندگان حضوری (آژانس‌ها) صورت پذیرد.

مسافران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به صورت شبانه روزی با سامانه اطلاع رسانی راه آهن به شماره ۰۲۱۵۱۴۹ تماس بگیرند یا به پایگاه اینترنتی www.rai.ir مراجعه کنند.

خرید بلیت قطار؛ عملیات غیر ممکن

آغاز دیرهنگام پیش فروش بلیت قطارهای تابستانی در واپسین روزهای بهار علی رغم تقاضای زیاد در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این نیز هم از سوی مردم و هم بره‌ی نمایندگان مجلس نسبت به عرضه بلیت‌ها در بازه‌های زمانی کوتاه انتقاداتی وارد شده بود.

فعالان صنعت گردشگری معتقدند در دنیا بسیاری از کشورها برای توسعه این صنعت و رونق آن، اقدام به عرضه بلیت سفرها در هر زمان و مکانی کرده تا مسافر بتواند برای دوره‌های زمانی طولانی‌تر مثلاً ۶ ماه یا یک سال آینده خود برنامه ریزی کند.

اما در کشور ما این بازه‌های زمانی بسیار محدود بوده و این تنها در صورتی است که متقاضی سفر بتواند در بازه زمانی اعلام شده، بلیت مقاصد مورد نظر خود را خریداری کند؛ در غیر این صورت به هیچ عنوان گزینه دیگری برای خرید بلیت قطارهای مسافری ندارد و مجبور است از سایر مودهای حمل و نقلی که نسبت به حمل و نقل ریلی، ایمنی کمتری دارند، استفاده کند.

منبع آگاه: نمی‌توانیم تعداد ناوگان ریلی آماده سفر را برای بیش از یک یا دو ماه پیش بینی کنیم

بک مقام مسئول در شرکت راه آهن در این باره به خبرنگار مهر با تأیید سخت بودن تهیه بلیت برای مسافران قطار در شرایط فعلی گفت: بیشتر بازه‌های زمانی برای فروش بلیت قطار، یک تا دو ماهه است.

وی افزود: علت این است که شرکت‌های مسافری ریلی با کمبود ناوگان اعم از لوکوموتیو و واگن مواجه هستند و از آن سو، تقاضای سفر بسیار بالاست که سبب می‌شود نتوانیم به همه درخواست‌ها پاسخ دهیم.

این منبع آگاه ادامه داد خرابی واگن‌ها، زمان بر بودن نوسازی و بهسازی واگن‌ها، تعداد زیاد واگن‌های مسافری در دست تعمیر، کمبود لوکوموتیو و مواردی از این دست سبب می‌شود تا نهاد رگولاتور صنعت ریلی نتواند اطلاع رسانی کند که برای چه ماه‌هایی از سال و نیز چه مقاصدی در چه تاریخ‌هایی امکان فروش بلیت وجود دارد.

وی تأکید کرد: تعداد ناوگان گرم تنها برای یک ماه قبل پیش بینی است و ممکن است ناوگان آماده سفر برای یک ماه بعد از آن تغییر کند که همین موضوع پیش بینی پذیر بودن زمان و تعداد دقیق سفرهای ریلی را ناممکن کرده است.

افزایش ۲۵ درصدی قیمت بلیت قطار

بر اساس تصویب ستاد تنظیم بازار در نشست ۳۱ فروردین امسال، قیمت بلیت قطارهای مسافری در سال جاری افزایش ۲۵ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

در حال حاضر قیمت بلیت قطار برای برخی مسیرها به شرح زیر است:

تهران-مشهد ۴ ستاره ۴ تخته در نرخ‌های:

۲۶۰ هزار تومان

۲۵۷ هزار و ۷۰۰ تومان

۲۷۱ هزار و ۸۵۰ تومان

۲۸۱ هزار تومان

۲۸۶ هزار و ۴۰۰ تومان

‬ ۲۹۳ هزار و ۵۵۰ تومان

۲۹۴ هزار و ۳۵۰ تومان

۳۱۴ هزار تومان

‬۳۴۱ هزار تومان

۳۸۲ هزار تومان

‬ ۳۹۰ هزار تومان

تهران مشهد ۴ ستاره اتوبوسی: ۱۵۵ هزار و ۳۰۰ تومان

تهران مشهد ۳ ستاره ۶ تخته در نرخ‌های:

۲۰۴ هزار و ۵۰۰ تومان

‬ ۲۰۹ هزار تومان

۱۷۲ هزار و ۹۰۰ تومان

۱۹۶ هزار تومان

تهران مشهد ۳ ستاره ۴ تخته: ۲۵۶ هزار تومان

قطارهای ۵ ستاره تهران مشهد:

قطار زندگی: ۶۷۰ هزار تومان

قطار زندگی: ۶۲۸ هزار تومان

نورالرضا اکونومی: ۶۴۳ هزار تومان

نورالرضا بیزینس: ۷۲۰ هزار تومان

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.