حمل ۴ میلیون تن کالای اساسی در جاده‌ها از ابتدای سال تاکنون

به گزارش سی نیوز، به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، معاون حمل و نقل این سازمان از بسیج ناوگان به منظور تسریع در حمل کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی از بنادر کشور هم زمان با روند فزاینده پهلوگیری کشتی‌ها خبر داد.

حمیدرضا شهرکی ثانوی در نشست ویدئو کنفرانسی با حضور مدیران کل، معاونین حمل و نقل، رؤسای ادارات حمل و نقل کالا ی استان‌های سراسر کشور، اظهار داشت: در حال حاضر با ورود و پهلوگیری کشتی‌های حامل کالاهای اساسی در بنادر جنوبی کشور و همزمانی با فصل برداشت محصولات کشاورزی فسادپذیر، اهمیت تسریع در حمل مایحتاج عمومی مردم و تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز هم وطنان در اقصی نقاط کشور و توزیع در بازارهای مصرف، دوچندان گردیده و تلاش بر این است با گستردگی و تقویت فعالیت‌ها، امکانات و نیروی انسانی، تخلیه کالاها از کشتی‌ها هرچه سریع‌تر انجام شود و مازاد کالاها در انبارهای مبادی ورودی ذخیره سازی شود.

شهرکی ثانوی با اعلام این که از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر ۴ میلیون تن کالاهای اساسی در کشور حمل شده است، افزود: این میزان کالا توسط ۱۶۳ هزار سفر ناوگان حمل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد افزایش داشته است. بیشترین میزان حمل از مبادی بندر امام خمینی (ره) و بندر شهید رجایی با تلاش رانندگان کالا صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در پایان این نشست مقرر شد با تشکیل ستاد ویژه حمل کالاهای اساسی در ستاد مرکزی سازمان و کمیته حمل و نقل در ادارات کل و رصد و پیگیری لحظه‌ای از میزان سهمیه، ناوگان اعزامی و ارائه گزارش‌ها و اقدامات به عمل آمده به دستگاه‌ها، وضعیت حمل کالاها به صورت روزانه و مستمر به ستاد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ارائه شود. همچنین با صنوف حمل و نقل و سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی ربط، هماهنگی و تعامل‌های دوسویه برقرار شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.