دستور رئیس جمهوری برای اولویت قراردادن حمل ریلی کالاهای اساسی

به گزارش سی نیوز، به نقل از راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سید میعاد صالحی در حاشیه بازدید نهمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته که در محل نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری است از دستور رئیس جمهوری برای اولویت قراردادن حمل ریلی کالاهای اساسی بر دیگر شقوق حمل و نقل، خبر داد و تصریح کرد: نگاه دولت، توسعه ناوگان بویژه توسعه ناوگان باری در راه آهن است زیرا قرار بر آن است که سهم ۱۰ درصدی که تاکنون ریل از حمل کالاهای اساسی داشته است افزایش یابد.

وی ادامه داد: نگاه و تلاش ما این است تا دستور رئیس جمهوری به نحو صحیح اجرایی شود و این یک شعار یا یک مصاحبه نیست بلکه رویکردی است که در وزارت راه و شهرسازی دولت سیزدهم و شرکت راه آهن با برداشتن قدم‌های مؤثر و عملیاتی اجرایی شود و در این راه حتی با دو وزارت خانه اقتصاد و جهاد کشاورزی هماهنگی‌های لازم به عمل آمده است.

صالحی با بیان اینکه حوزه حمل و نقل ریلی در گذشته یکی از مظلوم ترین حوزه‌های حمل و نقلی در کشور بوده است افزود: در دولت سیزدهم تلاش می‌شود تا سرمایه گذاری در ریل برای بخش خصوصی جذابیت‌های لازم را داشته باشد و بازگشت سرمایه بخش خصوصی در اسرع وقت صورت گیرد.

وی افزود: یکی از راه‌های بازگشت سرمایه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سرمایه گذار بخش خصوصی، استفاده از ظرفیت‌های قانونی ماده ۱۲ قانون ارزش افزوده است که در آن بر معافیت‌های مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان تولیدی تاکید شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی توصیه‌ای نیز به تولید کنندگان قطعات ریلی داشت و از آنها خواست تا با ساخت قطعات دانش بنیان و پیشرفته از ظرفیت‌های قانونی که برای تولیدات دانش بنیان نوع یک در قانون دیده شده است استفاده کرده و قطعات مورد نیاز ریلی کشور را که از سوی شرکت راه آهن اعلام شده اند را با استفاده از دانش داخلی بومی سازی کنند.

مدیرعامل راه آهن اظهار کرد: وضع مالی شرکت از ابتدای دولت با تسویه بدهکاری‌های گذشته روز به روز بهبود می‌یابد، از همین رو در نظر است تا با کاهش بروکراسی‌های معمول و شفاف سازی روندها بر همکاری هر چه بیشتر با بخش خصوصی اهتمام ورزیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments