عمان به موافقتنامه چابهار افزوده می‌شود

به گزارش سی نیوز، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی عصر دیروز یکشنبه ۱ خرداد در رأس هیئتی متشکل از بخش‌های مختلف حمل و نقلی به منظور ملاقات و مذاکره با همتایان خود در زمینه توسعه روابط حمل و نقل عازم عمان شد.

در این سفر توافق حفظ و تقویت حمل و نقل دریایی میان بندرعباس و بندر السویق عمان و برقراری خط مسافری دریایی میان چابهار و مسقط و همچنین تسهیل تردد و حل مشکلات موجود در بنادر صلاحه و صحار عمان برای تردد کشتی‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در برنامه کاری وزیر راه و شهرسازی قرار دارد.

در بخش هوایی نیز دو طرف بر متنوع سازی ناوگان حمل و نقل هوایی جمهوری اسلامی ایران در مسیر عمان و همچنین برقراری خط پروازی میان مسقط -رامسر در دستور کار وزیر راه و شهرسازی قرار دارد.

در این سفر نیز پیش نویس قرارداد حمل و نقل جاده‌ای دوجانبه با عمان (ترکیبی و جاده‌ای) و همچنین الحاق عمان به موافقتنامه ترانزیتی سه جانبه چابهار منعقده بین ایران، هند و افغانستان در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهور قرار است در رأس هیئتی بلندپایه عازم مسقط پایتخت عمان شده و با سلطان این کشور دیدار و گفت وگو کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.