سرنوشت نامعلوم ۴۰۰ هواپیمای اجاره‌ای در روسیه به ارزش ۱۰ میلیارد دلار

به گزارش سی نیوز، به نقل از رویترز، آئروفلوت، بزرگترین شرکت هواپیمایی روسیه روز جمعه اعلام کرد که 8 هواپیمای ایرباس A330 را از شرکت های لیزینگ خارجی “به عنوان بخشی از اجرای تعهدات قراردادی” خریداری کرده است.

از زمانی که تحریم‌های غرب شرکت‌های خارجی اجاره هواپیما را مجبور به فسخ قراردادشان با روسیه کرد، دولت این کشور خطوط هوایی خود را از بازگرداندن هواپیماها منع کرد و به این ترتیب بیش از 400 هواپیمای اجاره‌ای از شرکت‌های غربی به ارزش تقریباً 10 میلیارد دلار، در روسیه سرگردان شده‌اند.

آئرو فلوت مشخص نکرد که این 8 هواپیما از چه شرکت‌هایی اجاره شده است. اما این خرید می تواند تلاشی باشد برای حفظ روابط خوب با اجاره دهندگان با استفاده از معافیت تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه در رابطه با لیزینگ هواپیما – که شامل خرید پس از پایان اجاره می شود.

مقامات روسی برای اطمینان از اینکه این هواپیماها بتوانند گواهینامه صلاحیت پروازی معتبر داشته باشند و خطوط هوایی روسیه نیز بتوانند به استفاده از آنها ادامه دهند، این هواپیماها را به لیست ثبت شده روسیه منتقل کرده‌اند.

در عین حال، شرکت‌های لیزینگ به منظور بازیابی بخشی از ارزش از دست رفته هواپیماهای خود، به روند طولانی مدت گرفتن خسارت از بیمه متوسل شده اند.

بیشترین ادعای خسارت توسط شرکت AerCap مستقر در دوبلین، بزرگترین اجاره دهنده هواپیما در جهان صورت گرفته است. این شرکت ادعای بیمه 3.5 میلیارد دلاری برای بیش از 100 جت ارائه کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.