علت تاخیر ۱۳ ساعته پرواز نجف، بدی آب و هوای مقصد بود

به گزارش سی نیوز، به نقل از صدا و سیما، ابوالقاسم جلالی گفت: از زمانی که مرز زمینی بسته شده روزانه ۵ پرواز به مقصد نجف توسط ایران ایر صورت می گیرد اما در چند روز اخیر، گرد و غباری که در کشور عراق ایجاد شد باعث تاخیرات در پروازها شد.

وی با بیان اینکه ظرفیت پروازها در دو مدل ۲۵۰ نفره و ۱۸۰ نفره است خاطر نشان کرد: بر اساس دستورالعمل ها، چنانچه پروازی به دلیل شرایط آب و هوایی با تاخیر مواجه شود پذیرایی نباید صورت گیرد اما از آنجا که برخی از این پروازها با تاخیر ۱۴ ساعته مواجه شدند، ظهر روز گذشته ۴۵۰ پرس غذای گرم در فرودگاه امام خمینی میان مسافرانی که منتظر پرواز بودند توزیع شد.

جلالی در پاسخ به این سوال که برخی از مسافران علت سرگردانی روز گذشته را فعالیت های چارتر کننده ها می دانند گفت: قرار است فردا جلسه ای با همه چارتر کننده ها برگزار شود تا مشکلات احتمالی رفع شود.

وی افزود: روز گذشته ده پرواز بین تهران و نجف انجام شد که در مجموع، دو هزار مسافر با این پروازها جابجا شدند.

به گفته جلالی، دیروز ۵ پرواز ۵۳۲۸ با زمان حرکت ۰۸:۳۵، ۵۳۲۴ با زمان حرکت ۰۹:۳۵، ۵۳۱۸ با زمان حرکت ۱۵:۰۵، ۵۳۳۲ با زمان حرکت ۱۵:۳۵ و شماره پرواز ۵۳۳۸ با زمان حرکت ۲۰:۳۵ دقیقه از فرودگاه نجف به سمت تهران انجام شد، اما پرواز شماره ۵۳۲۵ از مبدا تهران قرار بود ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح به وقت محلی به مقصد نجف برود که بخاطر بدی هوای مقصد و بسته بودن فرودگاه نجف، ساعت ۲۰و ۵۵ دقیقه و بعد از ۱۳ ساعت تاخیر فرودگاه امام را ترک کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.