پروازهای ایران ایر به اروپا افزایش می‌یابد

به گزارش سی نیوز، رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران امسال کارهای مهمی از جمله انجام عملیات انتقال حجاج، برنامه‌ریزی پروازهای اربعین، شروع پروازهای عتبات و سوریه و همچنین افزایش مسیرهای اروپایی را در برنامه دارد.

کاپیتان «محمد محمدی‌بخش» در آیین معارفه کاپیتان «شمس‌الدین فرزادی‌پور» سرپرست جدید هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که روز شنبه برگزار شد، افزود: در همه دوران مدیریت هما، چالش‌ها، معایب و محاسنی وجود داشته، مهم آن است که بتوان با برنامه و تدبیر از آن عبور کرد. امروز هما به یک ریل منطقی رسیده و می‌داند می‌خواهد در آینده چکار کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های داخلی هما گفت: استفاده از ظرفیت‌ها را در نظر بگیریم و به تربیت نیروی انسانی فکر کنیم و با استفاده از ظرفیت‌های علمی، آنها را به عنوان نقطه قوت استفاده کنیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: در مدت ۱۴۱ روز گذشته، تغییرات مهمی در مجموعه اتفاق افتاده که بعضاً سالیان سال انجام نشده بود. بودجه‌نویسی، اصلاح ساختار سازمانی، توسعه ناوگان، توجه به آموزش و همکاری با مراکز دانش بنیان و نگاه ویژه به تحقیقات در برنامه ۱۴۰۱ لحاظ شده و امید است بتوانیم امسال آنها را محقق کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌های تدوین شده، گفت: سال ۱۴۰۱، سال اوج گرفتن هما، توسعه مفاهیم اقتصادی، توسعه زیرساخت‌ها، پرواز به نقاط دور دست و توسعه دانش و فن‌آوری خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: هواپیمایی هما حق بزرگی بر گردن صنعت هوانوردی ایران دارد. اگر هر شرکت هواپیمایی، مراکز آموزشی و آکادمیک حرفی برای گفتن داشته باشد حتما از نیروهای زبده و تجربیات هما در آن استفاده شده است.

محمدی‌بخش به جایگاه هما در صنعت حمل و نقل هوایی کشور اشاره کرد و تاکید کرد: باید جایگاه شرکت مادر تخصصی و حامل پرچم، در حمل ونقل هوایی کشور حفظ شود.

وی با توجه به فعالیت‌های هما در آینده گفت: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران امسال کارهای مهمی در پیش رو دارد. انجام عملیات انتقال حجاج، برنامه‌ریزی پروازهای اربعین، شروع پروازهای عتبات و سوریه و همچنین افزایش مسیرهای اروپایی از جمله اقدامات هما در سال جاری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: مدیریت یک مجموعه هوایی به برنامه دقیق، استراتژی بلند مدت و مجری قوی وتوانمند نیاز دارد. امروز یک فرد فرهیخته و آشنا با صنعت هوانوردی، باتجربه و دانش و آشنا به مسائل روز هوانوردی دنیا، آمده تا سکان هما را برعهده بگیرد؛ کسی که نظام جمهوری اسلامی ایران به او اعتماد کرده و این کار مهم را به او سپرده حتماً شایستگی و ویژگی‌های منحصر به فردی دارد.

مشکل هما نداشتن سرمایه است
کاپیتان فرزادی‌پور سرپرست هما نیز ضمن اشاره به سوابق کاری و حضور طولانی مدت خود در عرصه صنعت هوایی گفت: با وضعیت هما ناآشنا نیستم و مشکلات آن را می‌شناسم.

وی با اشاره به توانمندی‌ها و قابلیت‌های موجود در هما گفت: امروزه بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی فعال در کشور مدیون هما هستند و با استفاده از دانش، تخصص و تجارب نیروهای همایی در تراز بی‌المللی خدمت می‌کنند.

سرپرست هما با اشاره به نیروی انسانی متخصص و حرفه‌ای در حوزه پروازی و فنی و دارایی‌های غیرمنقول هما افزود: جایگاه کنونی جایگاه اصلی هما نیست و باید با تلاش جهادی، دلسوزی و در محیطی آرام و بدون تنش و با بهره‌گیری از همه امکانات موجود و ایجاد درآمد و ثروت و با یک برنامه مدون، هما را به جایگاه اصلی خود ارتقا دهیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.