فعالیت شبانه‌روزی قرارگاه خاتم برای لایروبی خلیج گرگان/ سازمان بنادر: با برخی محدودیت‌ها در شمال کشور روبرو هستیم

به گزارش سی نیوز، مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از فعالیت شبانه‌روزی قرارگاه خاتم برای لایروبی خلیج گرگان خبر داد و گفت: با برخی محدودیت‌ها در شمال کشور روبرو هستیم.

محمدرضا الهیار معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: اسفندماه سال گذشته بلافاصله تیم‌هاى مهندسى در مجموعه سازمان بنادر و دریانوردى مشغول به کار شدند و مقدمات لازم در بخش هیدروگرافى و توپوگرافى به مساحت 1100 هکتار انجام شد و به موازات آن مقدمات مدل سازى طراحى مدنظر قرار گرفت.

وی ادامه داد: در راستای احیای هرچه سریع تر خلیج گرگان، فعالیت شبانه روزى با همکارى قرارگاه سازندگى خاتم الانبیاء و مجموعه مهندسان مشاور رتبه بندرساز سازه هاى دریایى مدنظر قرار گرفت و در حال حاضر تمامى مقدمات لازم براى طراحى ها، انجام پذیرفته است.

وی با اشاره به بازدید انجام شده، عنوان کرد: بر اساس گزارش طراحى که سازمان بنادر به سازمان حفاظت محیط زیست به منظور جانمایی محل دپوى مصالح ارائه کرده است،با همکارى و تعامل دو دستگاه، این مرحله نیز انجام مى شود و مراحل اجرایى به سرعت آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: با برخى محدودیت هاى اجرایى با توجه به کم بودن عمق و تجهیزات موجود که در شمال کشور وجود دارد روبرو هستیم و باید طراحى‌ها بر این اساس انجام شود.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: قطعا محدودیت‌هاى اجرایى وجود دارد و با توجه به پیش‌بینى‌هاى صورت گرفته محدوده‌اى براى دپوى مصالح حاصل از لایروبى پیش بینی شده است؛ در مجموع ٣ محل به سازمان حفاظت محیط زیست پیشنهاد و سعى شده است در طراحى ها کمترین اثرات زیست محیطى را شاهد باشیم که به طور مثال در بحث مربوط به داک احداثى سعى شده از مصالح منطقه استفاده و طراحى انجام شود.

الله یار درباره دیواره‌هاى اطراف کانال لایروبى گفت: سعى شده در طراحى ها از مصالح چوبى بهره بردارى شود تا شاهد کمترین اثرات زیست محیطى باشیم و تمام تلاش سازمان بنادر و دریانوردى بر این بوده است که براى جلوگیرى از تشدید فرایند آب تراز خلیج گرگان، اقدامات لازم به سرعت انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه تمام سعی خود را کرده ایم تا ملاحظات زیست محیطى به عنوان دغدغه اصلى در مقوله طراحى ها، مدنظر قرار گیرد و با همکارى خوب صورت گرفته در مجموعه هاى سازمان بنادر و دریانوردى و سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امیدوار هستیم با توجه به نهایی شدن مقدماتی اجرایی، فعالیت هاى عملیاتی که در حال برنامه ریزی است سرعت بیشترى به خود گرفته و اقدامات اجرایی پیش بینى شده در اسرع وقت عملیاتى شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.