افتتاح آزادراه منجیل-رودبار و بخشی از آزادراه اصفهان-شیراز در سال جاری

به گزارش سی نیوز، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود ملازینل، مدیرکل دفتر امور مجریان آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از افتتاح قطعه دو، سه و چهار آزادراه اراک-خرم‌آباد درسال ۱۴۰۰ خبر داد و اظهار داشت: عملیات ساخت قطعه یک این آزادراه در سال جاری با تامین اعتبار آغاز می‌شود که این مسیر میان اراک تا بروجرد است.

وی افزود: امسال برآنیم قرارداد مشارکت آزادراه لامرد_پارسیان را با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و شرکت ایمیدرو ببندیم و تفاهم‌نامه این مشارکت در حال نهایی شدن است که به زودی کلنگ این ۵۰ کیلومتر از آزادراه لامرد_پارسیان بر زمین زده می‌شود.

ملازینل با بیان اینکه قطعات یک تا 6 آزادراه اصفهان_شیراز نیز دارای قرارداد مشارکت بودند و درحال نهایی شدن هستند، عنوان کرد: الحاقیه قرارداد مشارکت قطعات ۷ و ۸ این آزادراه نیز طی دو سه روز آینده نهایی می‌شود و ماه آینده قرارداد مشارکت نهایی و عملیات اجرایی آغاز می‌شود.

وی با اشاره به آزادراه‌های قابل بهره‌برداری در سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: بهره‌برداری از قطعات یک تا 6 آزادراه اصفهان_شیراز را در دستور کار داریم که ۵۰ درصد وزارت دفاع و ۵۰ درصد وزارت راه و شهرسازی در سرمایه‌گذاری آن سهیم هستند و این آزادراه ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل دفتر امور مجریان آزادراه‌ها، بیان کرد: آزادراه منجیل_رودبار نیز ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در صورت تامین اعتبار امسال قابل بهره‌برداری است و دو آزادراه مذکور قریب به سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند که در این خصوص قول‌هایی از سوی دولت و سرمایه‌گذاران داده شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.