صادرات شناور گردشگری ساخت ایران به قطر

به گزارش سی نیوز، معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ساخت سه فروند شناور تفریحی برای فعالیت در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خبر داد و گفت: یکی از این شناورها به قطر صادر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اسماعیل مکی‌زاده یادآور شد: یک فروند شناور گردشگری که طرح آن در قالب لنج سنبوک است پس از مراحل کنترل و بازرسی شناور و تایید آن و به منظور فعالیت در امر گردشگری در جام جهانی 2022 به قطر صادر شد.

وی با بیان این‌که سرمایه‌گذار این شناور یک قطری است، افزود:‌ هزینه ساخت این شناور با نمونه‌های مشابه‌ کشورهای همسایه مقرون به صرفه است. از سوی دیگر ساخت این شناورها علاوه بر ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه باعث ارزآوری برای کشورمان نیز خواهد شد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به مشخصات شناور یاد شده، ظرفیت حمل مسافر توسط این شناور تفریحی را 100 نفر با 5 اتاق مجزا در زیر عرشه و سرویس‌های جداگانه عنوان کرد و گفت: بدنه این شناور تفریحی تمام ایرانی از جنس فایبرگلاس با 41 متر طول سرتاسری، 10 متر عرض و فرم بدنه سنتی سمبوک است.

مکی‌زاده برخورداری از دو موتور 650 اسب بخار مطابق با استانداردهای بین‌المللی مربوط به شناورهای تفریحی را از دیگر مشخصات فنی این شناور اعلام کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.